OneTap Pro (for WordPress OneTap Pro - #1 Accessibility) 6.9.0 - en to da_DK translation catalogue (181 entries)

en:  review – it means a lot to us.
da_DK:  anmeldelse – det betyder meget for os.

en:  to use this Feature.
da_DK:  for at bruge denne funktion.

en: %1$sView version %2$s details%3$s or %4$supdate now%5$s.
da_DK: %1$sSe detaljer for version %2$s%3$s eller %4$sopdater nu%5$s.

en: %1$sView version %2$s details%3$s.
da_DK: %1$sSe detaljer for version %2$s%3$s.

en: 24 hours
da_DK: 24 timer

en: A Week
da_DK: En uge

en: ADHD Friendly Mode
da_DK: ADHD-venlig tilstand

en: Accessibility  Adjustments
da_DK: Tilgængelighedsjusteringer

en: Accessibility Adjustments
da_DK: Tilgængelighedsjusteringer

en: Accessibility Profiles
da_DK: Tilgængelighedsprofiler

en: Actions
da_DK: Handlinger

en: Activate License
da_DK: Aktivér licens

en: Active
da_DK: Aktiv

en: Add Border
da_DK: Tilføj kant

en: Adjust color monochrome for a more vivid or subdued visual experience
da_DK: Juster monokrom farve for en mere levende eller dæmpet visuel oplevelse

en: Adjust color saturation for a more vivid or subdued visual experience
da_DK: Juster farvemætning for en mere livlig eller dæmpet visuel oplevelse

en: Adjust dark contrast for a more vivid or subdued visual experience
da_DK: Juster mørk kontrast for en mere levende eller dæmpet visuel oplevelse

en: Adjust font weight for improved readability
da_DK: Juster skrifttykkelse for bedre læsbarhed

en: Adjust high contrast for a more vivid or subdued visual experience
da_DK: Juster høj kontrast for en mere levende eller dæmpet visuel oplevelse

en: Adjust letter spacing for improved readability
da_DK: Juster tegnafstaden for bedre læsbarhed

en: Adjust light contrast for a more vivid or subdued visual experience
da_DK: Juster lys kontrast for en mere levende eller dæmpet visuel oplevelse

en: Adjust line spacing for better readability and improved text clarity
da_DK: Juster linjeafstand for bedre læsbarhed og tydeligere tekst

en: Adjust text alignment for improved structure and readability
da_DK: Juster tekstjustering for bedre struktur og læsbarhed

en: Adjust the position of widgets to fit your layout preferences.
da_DK: Juster widgetternes placering, så de passer til dine layoutpræferencer.

en: Alt Text
da_DK: Alternativ tekst

en: Automatically read aloud the page content for hands-free accessibility
da_DK: Læs automatisk sideindholdet op for håndfri tilgængelighed

en: Back
da_DK: Tilbage

en: Big Cursor
da_DK: Stor markør

en: Blindness Mode
da_DK: Blindhedstilstand

en: Bottom left
da_DK: Nederst venstre

en: Bottom right
da_DK: Nederst højre

en: Browser needs to be updated
da_DK: Browseren skal opdateres

en: Business E-mail
da_DK: Forretnings-e-mail

en: Choose your preferred language for the plugin's interface.
da_DK: Vælg dit foretrukne sprog til pluginets grænseflade.

en: Clear flashes & reduces color
da_DK: Fjerner blink og reducerer farver

en: Color Modules
da_DK: Farvemoduler

en: Company Name
da_DK: Virksomhedsnavn

en: Contact your network administrator to install the update.
da_DK: Kontakt din netværksadministrator for at installere opdateringen.

en: Content Modules
da_DK: Indholdsmoduler

en: Copied!
da_DK: Kopieret!

en: Copy
da_DK: Kopiér

en: Currently editing
da_DK: Redigerer i øjeblikket

en: Cursor
da_DK: Markør

en: Customize your accessibility button's color, icon, and size to match your brand.
da_DK: mærke.

en: Dark Contrast
da_DK: Mørk kontrast

en: Deactivate License
da_DK: Deaktiver licens

en: Default
da_DK: Standard

en: Default Language
da_DK: Standard sprog

en: Dims colors and stops blinking
da_DK: Dæmper farver og stopper blink

en: Disable animations to reduce distractions
da_DK: Deaktivér animationer for at reducere forstyrrelser

en: Documentation
da_DK: Dokumentation

en: Dyslexic Font
da_DK: Dysleksivenlig skrifttype

en: Easily enlarge text for improved readability and accessibility for all
da_DK: Forstør let teksten for bedre læsbarhed og tilgængelighed for alle

en: Easily identify clickable links with visual enhancements for better navigation
da_DK: Identificér nemt klikbare links med visuelle forbedringer for bedre navigation

en: Easily mute website sounds for a distraction-free browsing experience
da_DK: Slå nemt websitetes lyde fra for en uforstyrret browsingoplevelse

en: Edit Alt Text
da_DK: Rediger alternativ tekst

en: Edit Labels
da_DK: Rediger etiketter

en: Edit Module Labels
da_DK: Rediger modulets etiketter

en: Enhance visibility with a larger cursor for easier navigation and control
da_DK: Forbedr synligheden med en større markør for lettere navigation og kontrol

en: Enhances website's visuals
da_DK: Forbedrer websitets visuelle udtryk

en: Enter Custom Label
da_DK: Indtast brugerdefineret etiket

en: Enter a Alt-text...
da_DK: Indtast en alternativ tekst...

en: Enter your license key to unlock Pro features and gain access to advanced features.
da_DK: Indtast din licensnøgle for at låse Pro-funktioner op og få adgang til avancerede muligheder.

en: Epilepsy Safe Mode
da_DK: Epilepsisikker tilstand

en: Error
da_DK: Fejl

en: Failed!
da_DK: Mislykkedes!

en: Focused browsing, distraction-free
da_DK: Fokuseret browsing uden forstyrrelser

en: Font Size
da_DK: Skriftstørrelse

en: Font Size (Default)
da_DK: Skriftstørrelse

en: Font Weight
da_DK: Skrifttykkelse

en: Font weight
da_DK: Skrifttykkelse

en: Free WCAG Contrast-Checker
da_DK: Gratis WCAG-kontrasttjek

en: General Settings
da_DK: Generelle indstillinger

en: General settings
da_DK: Generelle indstillinger

en: Generate Accessibility Status
da_DK: Generér tilgængelighedsstatus

en: Generate Alt-Text with Ai
da_DK: Generér alternativ tekst med AI

en: Generate Text
da_DK: Generér tekst

en: Get PRO
da_DK: Få PRO

en: Hide "Powered by OneTap"
da_DK: Skjul "Powered by OneTap"

en: Hide Images
da_DK: Skjul billeder

en: Hide On Desktop
da_DK: Skjul på desktop

en: Hide On Mobile
da_DK: Skjul på mobil

en: Hide On Tablet
da_DK: Skjul på tablet

en: Hide Toolbar
da_DK: Skjul værktøjslinje

en: Hide Toolbar Duration
da_DK: Varighed for skjul værktøjslinje

en: High Contrast
da_DK: Høj kontrast

en: Highlight Content
da_DK: Fremhæv indhold

en: Highlight Links
da_DK: Fremhæv links

en: Highlight Titles
da_DK: Fremhæv titler

en: Highlight elements when hovered over
da_DK: Fremhæv elementer ved mouseover

en: Highlight the current line to track reading progress and improve focus
da_DK: Fremhæv den aktuelle linje for at følge læseforløbet og forbedre fokus

en: Highlight titles for better recognition
da_DK: Fremhæv titler for bedre genkendelse

en: Horizontal (Default 20px)
da_DK: Horisontal (standard 20px)

en: How long do you want to hide the toolbar?
da_DK: Hvor længe vil du skjule værktøjslinjen?

en: How to Update?
da_DK: Hvordan opdaterer man?

en: I confirm that the generated accessibility status is based on my own assessment. The provider of this generator assumes no liability for its accuracy or compliance.
da_DK: Jeg bekræfter, at den genererede tilgængelighedsstatus er baseret på min egen vurdering. Udbyderen af denne generator påtager sig intet ansvar for nøjagtighed eller overholdelse.

en: Icon Size
da_DK: Ikonstørrelse

en: Icons
da_DK: Ikoner

en: If you're enjoying OneTap, we'd really appreciate a quick
da_DK: Hvis du kan lide OneTap, vil vi sætte stor pris på en hurtig

en: Inactive
da_DK: Inaktiv

en: Keyboard Navigation
da_DK: Tastaturnavigation

en: Letter Spacing
da_DK: Tegnafstand

en: License Key
da_DK: Licensnøgle

en: Light Contrast
da_DK: Lys kontrast

en: Line Height
da_DK: Linjehøjde

en: Line Height (Default)
da_DK: Linjehøjde

en: Live Preview
da_DK: Live forhåndsvisning

en: Magnify selected text for enhanced readability and accessibility
da_DK: Forstør valgt tekst for bedre læsbarhed og tilgængelighed

en: Middle left
da_DK: Midt venstre

en: Middle right
da_DK: Midt højre

en: Mobile
da_DK: Mobil

en: Module Labels
da_DK: Modulets etiketter

en: Modules
da_DK: Moduler

en: Monochrome
da_DK: Monokrom

en: Mute Sounds
da_DK: Slå lyd fra

en: Navigate the site using only the keyboard
da_DK: Navigér på sitet kun ved hjælp af tastaturet

en: Next
da_DK: Næste

en: No images found in Media Library.
da_DK: Ingen billeder fundet i Mediebiblioteket.

en: Not Now
da_DK: Ikke nu

en: OneTap Pro (for WordPress OneTap Pro - #1 Accessibility)
da_DK: OneTap Pro (til WordPress OneTap Pro - #1 Tilgængelighed)

en: OneTap is a multilingual WordPress plugin designed for seamless website accessibility. With a simple one-click installation, it ensures your site meets accessibility standards without any hassle. Built for performance, providing an inclusive, user-friendly web environment for all visitors.
da_DK: der giver et inkluderende, brugervenligt webmiljø for alle besøgende.

en: Only for this session
da_DK: Kun for denne session

en: Open the OneTap Toolbar with URL
da_DK: Åbn OneTap-værktøjslinjen med en URL

en: Open with URL
da_DK: Åbn med URL

en: Orientation Modules
da_DK: Orienteringsmoduler

en: Please note: Generating a new statement will automatically overwrite the previous version.
da_DK: Bemærk: Generering af en ny erklæring overskriver automatisk den tidligere version.

en: Powered by
da_DK: Drevet af

en: Previous
da_DK: Forrige

en: Read Page
da_DK: Læs side

en: Readable Font
da_DK: Letlæselig skrifttype

en: Reading Line
da_DK: Læselinje

en: Reading Mask
da_DK: Læsemaske

en: Ready-to-use accessibility profiles for different user needs.
da_DK: Klar-til-brug-tilgængelighedsprofiler til forskellige brugerbehov.

en: Reduces distractions, improves focus
da_DK: Reducerer forstyrrelser, forbedrer fokus

en: Remove distracting images for a cleaner, more focused browsing experience
da_DK: Fjern forstyrrende billeder for en renere og mere fokuseret browsingoplevelse

en: Remove the "Powered by OneTap" text from the Toolbar on the frontend of your website.
da_DK: Fjern teksten "Powered by OneTap" fra værktøjslinjen på dit websites frontend.

en: Reset Settings
da_DK: Nulstil indstillinger

en: Saturation
da_DK: Mætning

en: Save
da_DK: Gem

en: Save Changes
da_DK: Gem ændringer

en: Save changes
da_DK: Gem ændringer

en: Save hours
da_DK: Spar timevis

en: Save hours, boost SEO & Accessibility
da_DK: Spar timevis, forbedr SEO og tilgængelighed

en: See Documentation
da_DK: Se dokumentation

en: Seizure Safe Profile
da_DK: Anfaldssikker profil

en: Select Language
da_DK: Vælg sprog

en: Select your accessibility profile
da_DK: Vælg din tilgængelighedsprofil

en: Set your own branding colors to personalize the plugin's appearance.
da_DK: Indstil dine egne brandingfarver for at tilpasse pluginets udseende.

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Show Accessibility Statement
da_DK: Vis tilgængelighedserklæring

en: Start with AltPilot.ai
da_DK: Start med AltPilot.ai

en: Statement
da_DK: Erklæring

en: Stop Animations
da_DK: Stop animationer

en: Switch to a clearer, easy-to-read font for improved text accessibility
da_DK: Skift til en klarere og mere letlæselig skrifttype for bedre tekstadgang

en: Text Magnifier
da_DK: Tekstforstørrelse

en: There is a new version of %1$s available.
da_DK: Der er en ny version af %1$s tilgængelig.

en: This is a PRO Feature
da_DK: Dette er en PRO-funktion

en: Thumbnail
da_DK: Miniature

en: Top left
da_DK: Øverst venstre

en: Top right
da_DK: Øverst højre

en: Try 25 Images for Free
da_DK: Prøv 25 billeder gratis

en: Update now.
da_DK: Opdater nu.

en: Upgrade to Pro
da_DK: Opgrader til Pro

en: Uploaded
da_DK: Uploadet

en: Use a mask to focus on a specific area of text and reduce distractions
da_DK: Brug en maske til at fokusere på et bestemt tekstområde og reducere forstyrrelser

en: Use a specialized font designed to enhance readability for dyslexic users
da_DK: Brug en specialiseret skrifttype, der forbedrer læsbarheden for dyslektikere

en: Vertical (Default 20px)
da_DK: Vertikal (standard 20px)

en: Vision Impaired Mode
da_DK: Synsnedsat tilstand

en: When enabled, the icon will not be displayed on desktop devices.
da_DK: Når aktiveret, vises ikonet ikke på desktop-enheder.

en: When enabled, the icon will not be displayed on mobile devices.
da_DK: Når aktiveret, vises ikonet ikke på mobile enheder.

en: When enabled, the icon will not be displayed on tablet devices.
da_DK: Når aktiveret, vises ikonet ikke på tablets.

en: Widget Color
da_DK: Widget-farve

en: Widget Design
da_DK: Widget-design

en: Widget Position
da_DK: Widget-position

en: Widget Position
da_DK: Widget-position

en: You can edit or insert a Statement as needed. Click "Save settings" to save your changes.
da_DK: Du kan redigere eller indsætte en erklæring efter behov. Klik på "Gem indstillinger" for at gemme dine ændringer.

en: You do not have permission to install plugin updates
da_DK: Du har ikke tilladelse til at installere pluginopdateringer

en: Your browser doesn’t support speech output. Please update your browser or use one with speech synthesis enabled (e.g. Chrome, Edge, Safari).
da_DK: Din browser understøtter ikke taleoutput. Opdater venligst din browser eller brug en med talesyntese aktiveret (f.eks. Chrome, Edge, Safari).

en: and generate your Alt-text with AltPilot.ai.
da_DK: og generér din alternative tekst med AltPilot.ai.

en: icon drop down menu
da_DK: ikon rullemenu

en: labels. Change the language to edit others.
da_DK: etiketter. Skift sprog for at redigere andre.
