OneTap Pro (for WordPress OneTap Pro - #1 Accessibility) - en to el_GR translation catalogue (186 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: OneTap Pro (for WordPress OneTap Pro - #1 Accessibility)
el_GR: OneTap Pro (για WordPress OneTap Pro - #1 Προσβασιμότητα)

note: Description of the plugin
en: OneTap is a multilingual WordPress plugin designed for seamless website accessibility. With a simple one-click installation, it ensures your site meets accessibility standards without any hassle. Built for performance, providing an inclusive, user-friendly web environment for all visitors.
el_GR: Το OneTap είναι ένα πολύγλωσσο plugin WordPress σχεδιασμένο για απρόσκοπτη προσβασιμότητα ιστοσελίδων. Με μια απλή εγκατάσταση ενός κλικ, διασφαλίζει ότι ο ιστότοπός σας πληροί τα πρότυπα προσβασιμότητας χωρίς κόπο. Κατασκευασμένο για απόδοση, παρέχοντας ένα περιεκτικό, φιλικό προς τον χρήστη περιβάλλον ιστού για όλους τους επισκέπτες.

en: Active
el_GR: Ενεργό

en: Inactive
el_GR: Ανενεργό

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση Αλλαγών

en: This is a PRO Feature
el_GR: Αυτή είναι μια λειτουργία PRO

en:  to use this Feature.
el_GR:  για να χρησιμοποιήσετε αυτή τη λειτουργία.

en: Upgrade to Pro
el_GR: Αναβάθμιση σε Pro

en: Desktop
el_GR: Επιφάνεια εργασίας

en: Mobile
el_GR: Κινητό

en: Copied!
el_GR: Αντιγράφηκε!

en: Failed!
el_GR: Απέτυχε!

en: Copy
el_GR: Αντιγραφή

en: Enter Custom Label
el_GR: Εισάγετε προσαρμοσμένη ετικέτα

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Thumbnail
el_GR: Μικρογραφία

en: Alt Text
el_GR: Εναλλακτικό κείμενο

en: Uploaded
el_GR: Ανεφορτώθηκε

en: Actions
el_GR: Ενέργειες

en: Enter a Alt-text...
el_GR: Εισάγετε εναλλακτικό κείμενο...

en: No images found in Media Library.
el_GR: Δεν βρέθηκαν εικόνες στη Βιβλιοθήκη Μέσων.

en: Previous
el_GR: Προηγούμενο

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: Deactivate License
el_GR: Απενεργοποίηση άδειας

en: Activate License
el_GR: Ενεργοποίηση άδειας

en: Modules
el_GR: Μονάδες

en: Statement
el_GR: Δήλωση

en: Module Labels
el_GR: Ετικέτες μονάδων

en: General settings
el_GR: Γενικές ρυθμίσεις

en: Icons
el_GR: Εικονίδια

en: Customize your accessibility button's color, icon, and size to match your brand.
el_GR: Προσαρμόστε το χρώμα, το εικονίδιο και το μέγεθος του κουμπιού προσβασιμότητάς σας για να ταιριάζει με την επωνυμία σας.

en: See Documentation
el_GR: Δείτε την τεκμηρίωση

en: Widget Design
el_GR: Σχεδιασμός Widget

en: Icon Size
el_GR: Μέγεθος εικονιδίου

en: Add Border
el_GR: Προσθήκη περιγράμματος

en: Set your own branding colors to personalize the plugin's appearance.
el_GR: Ορίστε τα δικά σας χρώματα επωνυμίας για να εξατομικεύσετε την εμφάνιση του plugin.

en: Free WCAG Contrast-Checker
el_GR: Δωρεάν έλεγχος αντίθεσης WCAG

en: Widget Color
el_GR: Χρώμα Widget

en: Adjust the position of widgets to fit your layout preferences.
el_GR: Προσαρμόστε τη θέση των widgets για να ταιριάζει με τις προτιμήσεις διάταξής σας.

en: Widget Position
el_GR: Θέση Widget

en: Widget Position
el_GR: Θέση Widget

en: Middle right
el_GR: Μέση δεξιά

en: Middle left
el_GR: Μέση αριστερά

en: Bottom right
el_GR: Κάτω δεξιά

en: Bottom left
el_GR: Κάτω αριστερά

en: Top right
el_GR: Πάνω δεξιά

en: Top left
el_GR: Πάνω αριστερά

en: Vertical (Default 20px)
el_GR: Κατακόρυφο (Προεπιλογή 20px)

en: Horizontal (Default 20px)
el_GR: Οριζόντιο (Προεπιλογή 20px)

en: Hide On Desktop
el_GR: Απόκρυψη στην επιφάνεια εργασίας

en: When enabled, the icon will not be displayed on desktop devices.
el_GR: Όταν ενεργοποιηθεί, το εικονίδιο δεν θα εμφανίζεται σε συσκευές επιφάνειας εργασίας.

en: Hide On Tablet
el_GR: Απόκρυψη στο tablet

en: When enabled, the icon will not be displayed on tablet devices.
el_GR: Όταν ενεργοποιηθεί, το εικονίδιο δεν θα εμφανίζεται σε συσκευές tablet.

en: Hide On Mobile
el_GR: Απόκρυψη στο κινητό

en: When enabled, the icon will not be displayed on mobile devices.
el_GR: Όταν ενεργοποιηθεί, το εικονίδιο δεν θα εμφανίζεται σε κινητές συσκευές.

en: Default Language
el_GR: Προεπιλεγμένη γλώσσα

en: Choose your preferred language for the plugin's interface.
el_GR: Επιλέξτε την προτιμώμενη γλώσσα για τη διεπαφή του plugin.

en: Default
el_GR: Προεπιλογή

en: License Key
el_GR: Κλειδί άδειας

en: Enter your license key to unlock Pro features and gain access to advanced features.
el_GR: Εισάγετε το κλειδί άδειας σας για να ξεκλειδώσετε τις λειτουργίες Pro και να αποκτήσετε πρόσβαση σε προηγμένες λειτουργίες.

en: General Settings
el_GR: Γενικές ρυθμίσεις

en: Hide "Powered by OneTap"
el_GR: Απόκρυψη "Powered by OneTap"

en: Remove the "Powered by OneTap" text from the Toolbar on the frontend of your website.
el_GR: Αφαιρέστε το κείμενο "Powered by OneTap" από τη γραμμή εργαλείων στο frontend της ιστοσελίδας σας.

en: Open with URL
el_GR: Άνοιγμα με URL

en: Open the OneTap Toolbar with URL
el_GR: Άνοιγμα της γραμμής εργαλείων OneTap με URL

en: Edit Module Labels
el_GR: Επεξεργασία ετικετών μονάδων

en: Edit Labels
el_GR: Επεξεργασία ετικετών

en: Alt-Text AI
el_GR: Εναλλακτικό κείμενο AI

en: Generate Alt-Text with Ai
el_GR: Δημιουργία εναλλακτικού κειμένου με AI

en: Save hours, boost SEO & Accessibility
el_GR: Εξοικονόμηση ωρών, ενίσχυση SEO & προσβασιμότητας

en: Start with AltPilot.ai
el_GR: Ξεκινήστε με AltPilot.ai

en: Accessibility Profiles
el_GR: Προφίλ προσβασιμότητας

en: Ready-to-use accessibility profiles for different user needs.
el_GR: Έτοιμα προφίλ προσβασιμότητας για διαφορετικές ανάγκες χρηστών.

en: Content Modules
el_GR: Μονάδες περιεχομένου

en: Font Size
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Easily enlarge text for improved readability and accessibility for all
el_GR: Εύκολη μεγέθυνση κειμένου για βελτιωμένη αναγνωσιμότητα και προσβασιμότητα για όλους

en: Highlight Links
el_GR: Επισήμανση συνδέσμων

en: Easily identify clickable links with visual enhancements for better navigation
el_GR: Εύκολη αναγνώριση κλικ συνδέσμων με οπτικές βελτιώσεις για καλύτερη πλοήγηση

en: Line Height
el_GR: Ύψος γραμμής

en: Adjust line spacing for better readability and improved text clarity
el_GR: Προσαρμογή διαστήματος γραμμών για καλύτερη αναγνωσιμότητα και βελτιωμένη σαφήνεια κειμένου

en: Readable Font
el_GR: Αναγνώσιμη γραμματοσειρά

en: Switch to a clearer, easy-to-read font for improved text accessibility
el_GR: Μετάβαση σε πιο καθαρή, εύκολα αναγνώσιμη γραμματοσειρά για βελτιωμένη προσβασιμότητα κειμένου

en: Big Cursor
el_GR: Μεγάλος δρομέας

en: Enhance visibility with a larger cursor for easier navigation and control
el_GR: Βελτίωση ορατότητας με μεγαλύτερο δρομέα για ευκολότερη πλοήγηση και έλεγχο

en: Text Magnifier
el_GR: Μεγεθυντικός φακός κειμένου

en: Magnify selected text for enhanced readability and accessibility
el_GR: Μεγέθυνση επιλεγμένου κειμένου για βελτιωμένη αναγνωσιμότητα και προσβασιμότητα

en: Dyslexic Font
el_GR: Γραμματοσειρά δυσλεξίας

en: Use a specialized font designed to enhance readability for dyslexic users
el_GR: Χρήση εξειδικευμένης γραμματοσειράς σχεδιασμένης για βελτίωση της αναγνωσιμότητας για χρήστες με δυσλεξία

en: Adjust text alignment for improved structure and readability
el_GR: Προσαρμογή στοίχισης κειμένου για βελτιωμένη δομή και αναγνωσιμότητα

en: Letter Spacing
el_GR: Διάστημα γραμμάτων

en: Adjust letter spacing for improved readability
el_GR: Προσαρμογή διαστήματος γραμμάτων για βελτιωμένη αναγνωσιμότητα

en: Font Weight
el_GR: Βάρος γραμματοσειράς

en: Adjust font weight for improved readability
el_GR: Προσαρμογή βάρους γραμματοσειράς για βελτιωμένη αναγνωσιμότητα

en: Color Modules
el_GR: Μονάδες χρωμάτων

en: Dark Contrast
el_GR: Σκούρη αντίθεση

en: Adjust dark contrast for a more vivid or subdued visual experience
el_GR: Προσαρμογή σκούρης αντίθεσης για μια πιο ζωντανή ή ήπια οπτική εμπειρία

en: Light Contrast
el_GR: Φωτεινή αντίθεση

en: Adjust light contrast for a more vivid or subdued visual experience
el_GR: Προσαρμογή φωτεινής αντίθεσης για μια πιο ζωντανή ή ήπια οπτική εμπειρία

en: High Contrast
el_GR: Υψηλή αντίθεση

en: Adjust high contrast for a more vivid or subdued visual experience
el_GR: Προσαρμογή υψηλής αντίθεσης για μια πιο ζωντανή ή ήπια οπτική εμπειρία

en: Monochrome
el_GR: Μονόχρωμο

en: Adjust color monochrome for a more vivid or subdued visual experience
el_GR: Προσαρμογή μονόχρωμου χρώματος για μια πιο ζωντανή ή ήπια οπτική εμπειρία

en: Saturation
el_GR: Κορεσμός

en: Adjust color saturation for a more vivid or subdued visual experience
el_GR: Προσαρμογή κορεσμού χρωμάτων για μια πιο ζωντανή ή ήπια οπτική εμπειρία

en: Orientation Modules
el_GR: Μονάδες προσανατολισμού

en: Reading Line
el_GR: Γραμμή ανάγνωσης

en: Highlight the current line to track reading progress and improve focus
el_GR: Επισήμανση της τρέχουσας γραμμής για παρακολούθηση προόδου ανάγνωσης και βελτίωση εστίασης

en: Reading Mask
el_GR: Μάσκα ανάγνωσης

en: Use a mask to focus on a specific area of text and reduce distractions
el_GR: Χρήση μάσκας για εστίαση σε συγκεκριμένη περιοχή κειμένου και μείωση αποσπάσεων

en: Read Page
el_GR: Ανάγνωση σελίδας

en: Automatically read aloud the page content for hands-free accessibility
el_GR: Αυτόματη ανάγνωση δυνατά του περιεχομένου της σελίδας για προσβασιμότητα χωρίς χέρια

en: Keyboard Navigation
el_GR: Πλοήγηση πληκτρολογίου

en: Navigate the site using only the keyboard
el_GR: Πλοήγηση στον ιστότοπο χρησιμοποιώντας μόνο το πληκτρολόγιο

en: Hide Images
el_GR: Απόκρυψη εικόνων

en: Remove distracting images for a cleaner, more focused browsing experience
el_GR: Αφαίρεση αποσπαστικών εικόνων για μια πιο καθαρή, πιο εστιασμένη εμπειρία περιήγησης

en: Mute Sounds
el_GR: Σίγαση ήχων

en: Easily mute website sounds for a distraction-free browsing experience
el_GR: Εύκολη σίγαση ήχων ιστοσελίδας για εμπειρία περιήγησης χωρίς αποσπάσεις

en: Highlight Titles
el_GR: Επισήμανση τίτλων

en: Highlight titles for better recognition
el_GR: Επισήμανση τίτλων για καλύτερη αναγνώριση

en: Highlight Content
el_GR: Επισήμανση περιεχομένου

en: Highlight elements when hovered over
el_GR: Επισήμανση στοιχείων όταν τοποθετείται ο δρομέας πάνω τους

en: Stop Animations
el_GR: Διακοπή κινουμένων σχεδίων

en: Disable animations to reduce distractions
el_GR: Απενεργοποίηση κινουμένων σχεδίων για μείωση αποσπάσεων

en: Information
el_GR: Πληροφορίες

en: Hide Toolbar
el_GR: Απόκρυψη γραμμής εργαλείων

en: Accessibility Adjustments
el_GR: Προσαρμογές προσβασιμότητας

en: Select your accessibility profile
el_GR: Επιλέξτε το προφίλ προσβασιμότητάς σας

en: Vision Impaired Mode
el_GR: Λειτουργία προβλημάτων όρασης

en: Enhances website's visuals
el_GR: Βελτιώνει τα οπτικά στοιχεία της ιστοσελίδας

en: Seizure Safe Profile
el_GR: Προφίλ ασφαλείας για επιληπτικές κρίσεις

en: Clear flashes & reduces color
el_GR: Αφαιρεί φλας και μειώνει χρώματα

en: ADHD Friendly Mode
el_GR: Λειτουργία φιλική προς το ADHD

en: Focused browsing, distraction-free
el_GR: Εστιασμένη περιήγηση, χωρίς αποσπάσεις

en: Blindness Mode
el_GR: Λειτουργία τύφλωσης

en: Reduces distractions, improves focus
el_GR: Μειώνει αποσπάσεις, βελτιώνει την εστίαση

en: Epilepsy Safe Mode
el_GR: Ασφαλής λειτουργία για επιληψία

en: Dims colors and stops blinking
el_GR: Σκοτεινιάζει χρώματα και σταματά το αναβοσβήσιμο

en: Font Size (Default)
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Line Height (Default)
el_GR: Ύψος γραμμής

en: Font weight
el_GR: Βάρος γραμματοσειράς

en: Edit Alt Text
el_GR: Επεξεργασία εναλλακτικού κειμένου

en: Show Accessibility Statement
el_GR: Εμφάνιση δήλωσης προσβασιμότητας

en: Select Language
el_GR: Επιλογή γλώσσας

en: Company Name
el_GR: Όνομα εταιρείας

en: Business E-mail
el_GR: Επιχειρηματικό e-mail

en: Website
el_GR: Ιστοσελίδα

en: I confirm that the generated accessibility status is based on my own assessment. The provider of this generator assumes no liability for its accuracy or compliance.
el_GR: Επιβεβαιώνω ότι η παραγόμενη κατάσταση προσβασιμότητας βασίζεται στη δική μου αξιολόγηση. Ο πάροχος αυτού του γεννήτρια δεν αναλαμβάνει ευθύνη για την ακρίβεια ή τη συμμόρφωσή του.

en: Generate Text
el_GR: Δημιουργία κειμένου

en: Please note: Generating a new statement will automatically overwrite the previous version.
el_GR: Παρακαλώ σημειώστε: Η δημιουργία μιας νέας δήλωσης θα αντικαταστήσει αυτόματα την προηγούμενη έκδοση.

en: Generate Accessibility Status
el_GR: Δημιουργία κατάστασης προσβασιμότητας

en: You can edit or insert a Statement as needed. Click "Save settings" to save your changes.
el_GR: Μπορείτε να επεξεργαστείτε ή να εισαγάγετε μια δήλωση όπως χρειάζεται. Κάντε κλικ στο "Αποθήκευση ρυθμίσεων" για να αποθηκεύσετε τις αλλαγές σας.

en: Save hours
el_GR: Εξοικονόμηση ωρών

en: and generate your Alt-text with AltPilot.ai.
el_GR: και δημιουργήστε το εναλλακτικό κείμενό σας με το AltPilot.ai.

en: Try 25 Images for Free
el_GR: Δοκιμάστε 25 εικόνες δωρεάν

en: If you're enjoying OneTap, we'd really appreciate a quick
el_GR: Αν απολαμβάνετε το OneTap, θα εκτιμούσαμε πολύ μια γρήγορη

en:  review – it means a lot to us.
el_GR:  κριτική – σημαίνει πολλά για εμάς.

en: Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: Get PRO
el_GR: Λήψη PRO

en: Save changes
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών

en: Currently editing
el_GR: Επεξεργασία αυτή τη στιγμή

en: labels. Change the language to edit others.
el_GR: ετικέτες. Αλλάξτε τη γλώσσα για να επεξεργαστείτε άλλες.

en: Live Preview
el_GR: Ζωντανή προεπισκόπηση

note: translators: the plugin name.
en: There is a new version of %1$s available.
el_GR: Υπάρχει μια νέα έκδοση του %1$s διαθέσιμη.

en: Contact your network administrator to install the update.
el_GR: Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή δικτύου σας για να εγκαταστήσετε την ενημέρωση.

note: translators: 1. opening anchor tag, do not translate 2. the new plugin version 3. closing anchor tag, do not translate.
en: %1$sView version %2$s details%3$s.
el_GR: %1$sΠροβολή λεπτομερειών έκδοσης %2$s%3$s.

en: %1$sView version %2$s details%3$s or %4$supdate now%5$s.
el_GR: %1$sΠροβολή λεπτομερειών έκδοσης %2$s%3$s ή %4$sενημέρωση τώρα%5$s.

en: Update now.
el_GR: Ενημέρωση τώρα.

en: You do not have permission to install plugin updates
el_GR: Δεν έχετε άδεια να εγκαταστήσετε ενημερώσεις plugin

en: Error
el_GR: Σφάλμα

en: icon drop down menu
el_GR: μενού αναπτυσσόμενου εικονιδίου

en: Accessibility  Adjustments
el_GR: Προσαρμογές προσβασιμότητας

en: Powered by
el_GR: Υποστηρίζεται από

en: Back
el_GR: Πίσω

en: How long do you want to hide the toolbar?
el_GR: Πόσο καιρό θέλετε να κρύψετε τη γραμμή εργαλείων προσβασιμότητας;

en: Hide Toolbar Duration
el_GR: Διάρκεια απόκρυψης γραμμής εργαλείων

en: Only for this session
el_GR: Μόνο για αυτή τη συνεδρία

en: 24 hours
el_GR: 24 ώρες

en: A Week
el_GR: Μια εβδομάδα

en: Not Now
el_GR: Όχι τώρα

en: Cursor
el_GR: Δρομέας

en: Browser needs to be updated
el_GR: Ο περιηγητής χρειάζεται ενημέρωση

en: Your browser doesn’t support speech output. Please update your browser or use one with speech synthesis enabled (e.g. Chrome, Edge, Safari).
el_GR: Ο περιηγητής σας δεν υποστηρίζει έξοδο ομιλίας. Παρακαλώ ενημερώστε τον περιηγητή σας ή χρησιμοποιήστε έναν με ενεργοποιημένη σύνθεση ομιλίας (π.χ. Chrome, Edge, Safari).

en: How to Update?
el_GR: Πώς να ενημερώσω;

en: Reset Settings
el_GR: Επαναφορά ρυθμίσεων
