OneTap Pro (for WordPress OneTap Pro - #1 Accessibility) 6.9.0 - en to fi_FI translation catalogue (185 entries)

en:  review – it means a lot to us.
fi_FI:  arviota – se merkitsee meille paljon.

en:  to use this Feature.
fi_FI:  käyttääksesi tätä ominaisuutta.

en: %1$sView version %2$s details%3$s or %4$supdate now%5$s.
fi_FI: %1$sNäytä version %2$s tiedot%3$s tai %4$späivitä nyt%5$s.

en: %1$sView version %2$s details%3$s.
fi_FI: %1$sNäytä version %2$s tiedot%3$s.

en: 24 hours
fi_FI: 24 tuntia

en: A Week
fi_FI: Viikko

en: ADHD Friendly Mode
fi_FI: ADHD‑ystävällinen tila

en: Accessibility  Adjustments
fi_FI: Saavutettavuuden säädöt

en: Accessibility Adjustments
fi_FI: Saavutettavuuden säädöt

en: Accessibility Profiles
fi_FI: Saavutettavuusprofiilit

en: Actions
fi_FI: Toiminnot

en: Activate License
fi_FI: Aktivoi lisenssi

en: Active
fi_FI: Aktiivinen

en: Add Border
fi_FI: Lisää reunus

en: Adjust color monochrome for a more vivid or subdued visual experience
fi_FI: Säädä värikylläisyyttä elävämmän tai hillitymmän visuaalisen kokemuksen saamiseksi

en: Adjust color saturation for a more vivid or subdued visual experience
fi_FI: Säädä värikylläisyyttä elävämmän tai hillitymmän visuaalisen kokemuksen saamiseksi

en: Adjust dark contrast for a more vivid or subdued visual experience
fi_FI: Säädä värikylläisyyttä elävämmän tai hillitymmän visuaalisen kokemuksen saamiseksi

en: Adjust font weight for improved readability
fi_FI: Säädä fontin painoa luettavuuden parantamiseksi

en: Adjust high contrast for a more vivid or subdued visual experience
fi_FI: Säädä värikylläisyyttä elävämmän tai hillitymmän visuaalisen kokemuksen saamiseksi

en: Adjust letter spacing for improved readability
fi_FI: Säädä kirjainväliä luettavuuden parantamiseksi

en: Adjust light contrast for a more vivid or subdued visual experience
fi_FI: Säädä värikylläisyyttä elävämmän tai hillitymmän visuaalisen kokemuksen saamiseksi

en: Adjust line spacing for better readability and improved text clarity
fi_FI: Säädä riviväliä paremman luettavuuden ja selkeämmän tekstin saavuttamiseksi

en: Adjust text alignment for improved structure and readability
fi_FI: Säädä tekstin tasausta paremman rakenteen ja luettavuuden saavuttamiseksi

en: Adjust the position of widgets to fit your layout preferences.
fi_FI: Säädä widgettien sijaintia asettelumieltymystesi mukaan.

en: Alt Text
fi_FI: Alt-teksti

en: Alt-Text AI
fi_FI: Alt-teksti AI

en: Automatically read aloud the page content for hands-free accessibility
fi_FI: Lue sivun sisältö automaattisesti ääneen handsfree‑saavutettavuuden takaamiseksi

en: Back
fi_FI: Takaisin

en: Big Cursor
fi_FI: Suuri kursori

en: Blindness Mode
fi_FI: Sokeuden tila

en: Bottom left
fi_FI: Alhaalla vasemmalla

en: Bottom right
fi_FI: Alhaalla oikealla

en: Browser needs to be updated
fi_FI: Selain on päivitettävä

en: Business E-mail
fi_FI: Yrityksen sähköposti

en: Choose your preferred language for the plugin's interface.
fi_FI: Valitse laajennuksen käyttöliittymän ensisijainen kieli.

en: Clear flashes & reduces color
fi_FI: Poistaa välähdykset ja vähentää värejä

en: Color Modules
fi_FI: Värimoduulit

en: Company Name
fi_FI: Yrityksen nimi

en: Contact your network administrator to install the update.
fi_FI: Ota yhteyttä verkonvalvojaan asentaaksesi päivityksen.

en: Content Modules
fi_FI: Sisältömoduulit

en: Copied!
fi_FI: Kopioitu!

en: Copy
fi_FI: Kopioi

en: Currently editing
fi_FI: Muokataan

en: Cursor
fi_FI: Kursori

en: Customize your accessibility button's color, icon, and size to match your brand.
fi_FI: brändiäsi.

en: Dark Contrast
fi_FI: Tumma kontrasti

en: Deactivate License
fi_FI: Poista lisenssi käytöstä

en: Default
fi_FI: Oletus

en: Default Language
fi_FI: Oletuskieli

en: Desktop
fi_FI: Työpöytä

en: Dims colors and stops blinking
fi_FI: Himmennä värit ja pysäytä vilkkuminen

en: Disable animations to reduce distractions
fi_FI: Poista animaatiot häiriöiden vähentämiseksi

en: Documentation
fi_FI: Dokumentaatio

en: Dyslexic Font
fi_FI: Dysleksiafontti

en: Easily enlarge text for improved readability and accessibility for all
fi_FI: Suurenna tekstiä helposti paremman luettavuuden ja saavutettavuuden takaamiseksi kaikille

en: Easily identify clickable links with visual enhancements for better navigation
fi_FI: Tunnista klikattavat linkit helposti visuaalisten korostusten avulla

en: Easily mute website sounds for a distraction-free browsing experience
fi_FI: Mykistä sivuston äänet helposti häiriöttömän selailun mahdollistamiseksi

en: Edit Alt Text
fi_FI: Muokkaa alt-tekstiä

en: Edit Labels
fi_FI: Muokkaa nimiä

en: Edit Module Labels
fi_FI: Muokkaa moduulien nimiä

en: Enhance visibility with a larger cursor for easier navigation and control
fi_FI: Paranna näkyvyyttä suuremmalla kursorilla helpompaa navigointia ja hallintaa varten

en: Enhances website's visuals
fi_FI: Parantaa sivuston visuaalisuutta

en: Enter Custom Label
fi_FI: Anna mukautettu nimi

en: Enter a Alt-text...
fi_FI: Syötä alt-teksti...

en: Enter your license key to unlock Pro features and gain access to advanced features.
fi_FI: Syötä lisenssiavaimesi avataksesi Pro-ominaisuudet ja saadaksesi käyttöön kehittyneet toiminnot.

en: Epilepsy Safe Mode
fi_FI: Epilepsialle turvallinen tila

en: Error
fi_FI: Virhe

en: Failed!
fi_FI: Epäonnistui!

en: Focused browsing, distraction-free
fi_FI: Keskittynyt selaus, ilman häiriöitä

en: Font Size
fi_FI: Fontin koko

en: Font Size (Default)
fi_FI: Fontin koko

en: Font Weight
fi_FI: Fontin paino

en: Font weight
fi_FI: Fontin paino

en: Free WCAG Contrast-Checker
fi_FI: Ilmainen WCAG-kontrastitarkistin

en: General Settings
fi_FI: Yleiset asetukset

en: General settings
fi_FI: Yleiset asetukset

en: Generate Accessibility Status
fi_FI: Luo saavutettavuustila

en: Generate Alt-Text with Ai
fi_FI: Luo alt-teksti tekoälyllä

en: Generate Text
fi_FI: Luo teksti

en: Get PRO
fi_FI: Hanki PRO

en: Hide "Powered by OneTap"
fi_FI: Piilota "Powered by OneTap"

en: Hide Images
fi_FI: Piilota kuvat

en: Hide On Desktop
fi_FI: Piilota työpöydällä

en: Hide On Mobile
fi_FI: Piilota mobiilissa

en: Hide On Tablet
fi_FI: Piilota tabletilla

en: Hide Toolbar
fi_FI: Piilota työkalupalkki

en: Hide Toolbar Duration
fi_FI: Työkalupalkin piilotuksen kesto

en: High Contrast
fi_FI: Korkea kontrasti

en: Highlight Content
fi_FI: Korosta sisältö

en: Highlight Links
fi_FI: Korosta linkit

en: Highlight Titles
fi_FI: Korosta otsikot

en: Highlight elements when hovered over
fi_FI: Korosta elementit, kun niiden päällä leijutaan

en: Highlight the current line to track reading progress and improve focus
fi_FI: Korosta nykyinen rivi lukemisen seuraamisen ja keskittymisen parantamiseksi

en: Highlight titles for better recognition
fi_FI: Korosta otsikoita paremman hahmottamisen vuoksi

en: Horizontal (Default 20px)
fi_FI: Vaakasuora (oletus 20px)

en: How long do you want to hide the toolbar?
fi_FI: Kuinka kauan haluat piilottaa saavutettavuustyökalupalkin?

en: How to Update?
fi_FI: Miten päivitetään?

en: I confirm that the generated accessibility status is based on my own assessment. The provider of this generator assumes no liability for its accuracy or compliance.
fi_FI: Vahvistan, että luotu saavutettavuustila perustuu omaan arviooni. Tämän generaattorin tarjoaja ei vastaa sen paikkansapitävyydestä tai vaatimustenmukaisuudesta.

en: Icon Size
fi_FI: Kuvakkeen koko

en: Icons
fi_FI: Kuvakkeet

en: If you're enjoying OneTap, we'd really appreciate a quick
fi_FI: Jos pidät OneTapista, arvostaisimme suuresti nopeaa

en: Inactive
fi_FI: Epäaktiivinen

en: Information
fi_FI: Tiedot

en: Keyboard Navigation
fi_FI: Näppäimistönavigointi

en: Letter Spacing
fi_FI: Kirjainväli

en: License Key
fi_FI: Lisenssiavain

en: Light Contrast
fi_FI: Vaalea kontrasti

en: Line Height
fi_FI: Rivikorkeus

en: Line Height (Default)
fi_FI: Rivikorkeus

en: Live Preview
fi_FI: Esikatselu

en: Magnify selected text for enhanced readability and accessibility
fi_FI: Suurenna valittua tekstiä paremman luettavuuden ja saavutettavuuden vuoksi

en: Middle left
fi_FI: Keskellä vasemmalla

en: Middle right
fi_FI: Keskellä oikealla

en: Mobile
fi_FI: Mobiili

en: Module Labels
fi_FI: Moduulien nimet

en: Modules
fi_FI: Moduulit

en: Mute Sounds
fi_FI: Mykistä äänet

en: Navigate the site using only the keyboard
fi_FI: Selaa sivustoa pelkällä näppäimistöllä

en: Next
fi_FI: Seuraava

en: No images found in Media Library.
fi_FI: Mediakirjastosta ei löytynyt kuvia.

en: Not Now
fi_FI: Ei nyt

en: OneTap Pro (for WordPress OneTap Pro - #1 Accessibility)
fi_FI: OneTap Pro (WordPress OneTap Prolle – #1 Saavutettavuus)

en: OneTap is a multilingual WordPress plugin designed for seamless website accessibility. With a simple one-click installation, it ensures your site meets accessibility standards without any hassle. Built for performance, providing an inclusive, user-friendly web environment for all visitors.
fi_FI: tarjoaa inklusiivisen, käyttäjäystävällisen verkkoympäristön kaikille vierailijoille.

en: Only for this session
fi_FI: Vain tämän istunnon ajaksi

en: Open the OneTap Toolbar with URL
fi_FI: Avaa OneTap-työkalupalkki URL-osoitteella

en: Open with URL
fi_FI: Avaa URL-osoitteella

en: Orientation Modules
fi_FI: Suuntautumismoduulit

en: Please note: Generating a new statement will automatically overwrite the previous version.
fi_FI: Huomio: Uuden selosteen luominen korvaa automaattisesti edellisen version.

en: Previous
fi_FI: Edellinen

en: Read Page
fi_FI: Lue sivu

en: Readable Font
fi_FI: Helppolukuinen fontti

en: Reading Line
fi_FI: Lukulinja

en: Reading Mask
fi_FI: Lukumaski

en: Ready-to-use accessibility profiles for different user needs.
fi_FI: Käyttövalmiit saavutettavuusprofiilit eri käyttäjätarpeisiin.

en: Reduces distractions, improves focus
fi_FI: Vähentää häiriöitä, parantaa keskittymistä

en: Remove distracting images for a cleaner, more focused browsing experience
fi_FI: Poista häiritsevät kuvat selkeämmän ja keskittyneemmän selailukokemuksen saamiseksi

en: Remove the "Powered by OneTap" text from the Toolbar on the frontend of your website.
fi_FI: Poista "Powered by OneTap" -teksti sivustosi etuosan työkalupalkista.

en: Reset Settings
fi_FI: Palauta asetukset

en: Saturation
fi_FI: Kylläisyys

en: Save
fi_FI: Tallenna

en: Save Changes
fi_FI: Tallenna muutokset

en: Save changes
fi_FI: Tallenna asetukset

en: Save hours
fi_FI: Säästä aikaa

en: Save hours, boost SEO & Accessibility
fi_FI: Säästä aikaa, paranna SEO:ta ja saavutettavuutta

en: See Documentation
fi_FI: Katso dokumentaatio

en: Seizure Safe Profile
fi_FI: Kohtausystävällinen profiili

en: Select Language
fi_FI: Valitse kieli

en: Select your accessibility profile
fi_FI: Valitse saavutettavuusprofiilisi

en: Set your own branding colors to personalize the plugin's appearance.
fi_FI: Aseta omat brändivärisi laajennuksen ulkoasun personointiin.

en: Settings
fi_FI: Asetukset

en: Show Accessibility Statement
fi_FI: Näytä saavutettavuusseloste

en: Start with AltPilot.ai
fi_FI: Aloita AltPilot.ai:lla

en: Statement
fi_FI: Seloste

en: Stop Animations
fi_FI: Pysäytä animaatiot

en: Support
fi_FI: Tuki

en: Switch to a clearer, easy-to-read font for improved text accessibility
fi_FI: Vaihda selkeämpään, helppolukuiseen fonttiin parantaaksesi tekstin saavutettavuutta

en: Tablet
fi_FI: Tabletti

en: Text Magnifier
fi_FI: Tekstisuurennin

en: There is a new version of %1$s available.
fi_FI: Uusi versio %1$s on saatavilla.

en: This is a PRO Feature
fi_FI: Tämä on PRO-ominaisuus

en: Thumbnail
fi_FI: Pikkukuva

en: Top left
fi_FI: Ylhäällä vasemmalla

en: Top right
fi_FI: Ylhäällä oikealla

en: Try 25 Images for Free
fi_FI: Kokeile 25 kuvaa ilmaiseksi

en: Update now.
fi_FI: Päivitä nyt.

en: Upgrade to Pro
fi_FI: Päivitä Pro-versioon

en: Uploaded
fi_FI: Ladattu

en: Use a mask to focus on a specific area of text and reduce distractions
fi_FI: Käytä maskia keskittyäksesi tiettyyn tekstialueeseen ja vähentääksesi häiriöitä

en: Use a specialized font designed to enhance readability for dyslexic users
fi_FI: Käytä erityisesti dyslektisille käyttäjille suunniteltua fonttia luettavuuden parantamiseksi

en: Vertical (Default 20px)
fi_FI: Pystysuora (oletus 20px)

en: Vision Impaired Mode
fi_FI: Näkörajoitteinen tila

en: Website
fi_FI: Verkkosivusto

en: When enabled, the icon will not be displayed on desktop devices.
fi_FI: Kun käytössä, kuvaketta ei näytetä työpöytälaitteissa.

en: When enabled, the icon will not be displayed on mobile devices.
fi_FI: Kun käytössä, kuvaketta ei näytetä mobiililaitteissa.

en: When enabled, the icon will not be displayed on tablet devices.
fi_FI: Kun käytössä, kuvaketta ei näytetä tableteissa.

en: Widget Color
fi_FI: Widgetin väri

en: Widget Design
fi_FI: Widgetin ulkoasu

en: Widget Position
fi_FI: Widgetin sijainti

en: Widget Position
fi_FI: Widgetin sijainti

en: You can edit or insert a Statement as needed. Click "Save settings" to save your changes.
fi_FI: Voit muokata tai lisätä selosteen tarpeen mukaan. Napsauta "Tallenna asetukset" tallentaaksesi muutokset.

en: You do not have permission to install plugin updates
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta asentaa laajennuspäivityksiä

en: Your browser doesn’t support speech output. Please update your browser or use one with speech synthesis enabled (e.g. Chrome, Edge, Safari).
fi_FI: Selaimesi ei tue puheulostuloa. Päivitä selaimesi tai käytä sellaista, jossa puhesynteesi on käytössä (esim. Chrome, Edge, Safari).

en: and generate your Alt-text with AltPilot.ai.
fi_FI: ja luo alt-tekstisi AltPilot.ai:lla.

en: icon drop down menu
fi_FI: kuvakkeen avattava valikko

en: labels. Change the language to edit others.
fi_FI: nimiä. Vaihda kieltä muokataksesi muita.
