OneTap Pro (for WordPress OneTap Pro - #1 Accessibility) 6.11.0 - en to he_IL translation catalogue (234 entries)

en:  review – it means a lot to us.
he_IL:  – זה אומר לנו הרבה.

en:  to use this Feature.
he_IL:  כדי להשתמש בתכונה זו.

en: %1$sView version %2$s details%3$s or %4$supdate now%5$s.
he_IL: %1$sצפה בפרטי גרסה %2$s%3$s או %4$sעדכן כעת%5$s.

en: %1$sView version %2$s details%3$s.
he_IL: %1$sצפה בפרטי גרסה %2$s%3$s.

en: 24 hours
he_IL: 24 שעות

en: A Week
he_IL: שבוע

en: ADHD Friendly Mode
he_IL: מצב ידידותי ל-ADHD

en: Accessibility  Adjustments
he_IL: התאמות נגישות

en: Accessibility Adjustments
he_IL: התאמות נגישות

en: Accessibility Profiles
he_IL: פרופילי נגישות

en: Actions
he_IL: פעולות

en: Activate License
he_IL: הפעל רישיון

en: Active
he_IL: פעיל

en: Add Border
he_IL: הוסף מסגרת

en: Adjust color monochrome for a more vivid or subdued visual experience
he_IL: התאם מונוכרום צבע לחוויה ויזואלית חיה או מעודנת יותר

en: Adjust color saturation for a more vivid or subdued visual experience
he_IL: התאם רווית צבע לחוויה ויזואלית חיה או מעודנת יותר

en: Adjust dark contrast for a more vivid or subdued visual experience
he_IL: התאם ניגודיות כהה לחוויה ויזואלית חיה או מעודנת יותר

en: Adjust font weight for improved readability
he_IL: התאם עובי גופן לשיפור הקריאות

en: Adjust high contrast for a more vivid or subdued visual experience
he_IL: התאם ניגודיות גבוהה לחוויה ויזואלית חיה או מעודנת יותר

en: Adjust letter spacing for improved readability
he_IL: התאם ריווח אותיות לשיפור הקריאות

en: Adjust light contrast for a more vivid or subdued visual experience
he_IL: התאם ניגודיות בהירה לחוויה ויזואלית חיה או מעודנת יותר

en: Adjust line spacing for better readability and improved text clarity
he_IL: התאם ריווח שורות לקריאות טובה יותר ושיפור בהירות הטקסט

en: Adjust text alignment for improved structure and readability
he_IL: התאם יישור טקסט לשיפור המבנה והקריאות

en: Adjust the position of widgets to fit your layout preferences.
he_IL: התאם את מיקום הווידג'טים כך שיתאימו להעדפות הפריסה שלך.

en: Align Text
he_IL: יישר טקסט

en: Alt Text
he_IL: טקסט חלופי

en: Alt-Text AI
he_IL: טקסט חלופי AI

en: Automatically read aloud the page content for hands-free accessibility
he_IL: קרא אוטומטית בקול את תוכן הדף לנגישות ללא ידיים

en: Back
he_IL: חזור

en: Bahasa Indonesia
he_IL: אינדונזית

en: Big Cursor
he_IL: סמן גדול

en: Blindness Mode
he_IL: מצב עיוורון

en: Bottom left
he_IL: תחתית שמאל

en: Bottom right
he_IL: תחתית ימין

en: Browser needs to be updated
he_IL: יש לעדכן את הדפדפן

en: Business E-mail
he_IL: אימייל עסקי

en: Choose your preferred language for the plugin's interface.
he_IL: בחר את השפה המועדפת שלך לממשק התוסף.

en: Clear flashes & reduces color
he_IL: מסיר הבזקים ומפחית צבע

en: Color Modules
he_IL: מודולי צבע

en: Company Inc.
he_IL: חברה בע"מ

en: Company Name
he_IL: שם החברה

en: Contact your network administrator to install the update.
he_IL: צור קשר עם מנהל הרשת שלך כדי להתקין את העדכון.

en: Content Modules
he_IL: מודולי תוכן

en: Copied!
he_IL: הועתק!

en: Copy
he_IL: העתק

en: Currently editing
he_IL: עורך כעת

en: Cursor
he_IL: סמן

en: Customize your accessibility button's color, icon, and size to match your brand.
he_IL: התאם אישית את הצבע, הסמל והגודל של כפתור הנגישות שלך כך שיתאימו למותג שלך.

en: Dansk
he_IL: דנית

en: Dark Contrast
he_IL: ניגודיות כהה

en: Deactivate License
he_IL: בטל רישיון

en: Decrease Font Size
he_IL: הקטן גודל גופן

en: Decrease Line Height
he_IL: הקטן גובה שורה

en: Default
he_IL: ברירת מחדל

en: Default Language
he_IL: שפה ברירת מחדל

en: Desktop
he_IL: שולחן עבודה

en: Deutsch
he_IL: גרמנית

en: Dims colors and stops blinking
he_IL: מעמעם צבעים ועוצר הבהוב

en: Disable animations to reduce distractions
he_IL: השבת אנימציות להפחתת הסחות דעת

en: Documentation
he_IL: תיעוד

en: Dyslexic Font
he_IL: גופן דיסלקטי

en: Easily enlarge text for improved readability and accessibility for all
he_IL: הגדל בקלות טקסט לשיפור הקריאות והנגישות לכולם

en: Easily identify clickable links with visual enhancements for better navigation
he_IL: זהה בקלות קישורים לחיצה עם שיפורים ויזואליים לניווט טוב יותר

en: Easily mute website sounds for a distraction-free browsing experience
he_IL: השתק בקלות צלילי אתר לחוויית גלישה ללא הסחות דעת

en: Edit Alt Text
he_IL: ערוך טקסט חלופי

en: Edit Labels
he_IL: ערוך תוויות

en: Edit Module Labels
he_IL: ערוך תוויות מודול

en: Eesti
he_IL: אסטונית

en: England
he_IL: אנגליה

en: English
he_IL: אנגלית

en: Enhance visibility with a larger cursor for easier navigation and control
he_IL: שפר נראות עם סמן גדול יותר לניווט ושליטה קלים יותר

en: Enhances website's visuals
he_IL: משפר את הוויזואליה של האתר

en: Enter Custom Label
he_IL: הכנס תווית מותאמת אישית

en: Enter a Alt-text...
he_IL: הכנס טקסט חלופי...

en: Enter your license key to unlock Pro features and gain access to advanced features.
he_IL: הכנס את מפתח הרישיון שלך כדי לפתוח תכונות Pro ולקבל גישה לתכונות מתקדמות.

en: Epilepsy Safe Mode
he_IL: מצב בטוח לאפילפסיה

en: Error
he_IL: שגיאה

en: Español
he_IL: ספרדית

en: Failed!
he_IL: נכשל!

en: Focused browsing, distraction-free
he_IL: גלישה ממוקדת, ללא הסחות דעת

en: Font Size
he_IL: גודל גופן

en: Font Size (Default)
he_IL: גודל גופן (ברירת מחדל)

en: Font Weight
he_IL: עובי גופן

en: Font weight
he_IL: עובי גופן

en: Français
he_IL: צרפתית

en: Free WCAG Contrast-Checker
he_IL: בודק ניגודיות WCAG חינם

en: Gaeilge
he_IL: אירית

en: General Settings
he_IL: הגדרות כלליות

en: General settings
he_IL: הגדרות כלליות

en: Generate Accessibility Status
he_IL: צור סטטוס נגישות

en: Generate Alt-Text with Ai
he_IL: צור טקסט חלופי עם AI

en: Generate Text
he_IL: צור טקסט

en: Get PRO
he_IL: קבל PRO

en: Hide "Powered by OneTap"
he_IL: הסתר "מופעל על ידי OneTap"

en: Hide Images
he_IL: הסתר תמונות

en: Hide On Desktop
he_IL: הסתר בשולחן עבודה

en: Hide On Mobile
he_IL: הסתר בנייד

en: Hide On Tablet
he_IL: הסתר בטאבלט

en: Hide Toolbar
he_IL: הסתר סרגל כלים

en: Hide Toolbar Duration
he_IL: משך הסתרת סרגל הכלים

en: High Contrast
he_IL: ניגודיות גבוהה

en: Highlight Content
he_IL: הדגש תוכן

en: Highlight Links
he_IL: הדגש קישורים

en: Highlight Titles
he_IL: הדגש כותרות

en: Highlight elements when hovered over
he_IL: הדגש אלמנטים בעת ריחוף מעליהם

en: Highlight the current line to track reading progress and improve focus
he_IL: הדגש את השורה הנוכחית למעקב אחר התקדמות הקריאה ושיפור המיקוד

en: Highlight titles for better recognition
he_IL: הדגש כותרות לזיהוי טוב יותר

en: Horizontal (Default 20px)
he_IL: אופקי (ברירת מחדל 20px)

en: How long do you want to hide the toolbar?
he_IL: כמה זמן אתה רוצה להסתיר את סרגל הכלים?

en: How to Update?
he_IL: איך לעדכן?

en: Hrvatski
he_IL: קרואטית

en: I confirm that the generated accessibility status is based on my own assessment. The provider of this generator assumes no liability for its accuracy or compliance.
he_IL: אני מאשר שסטטוס הנגישות שנוצר מבוסס על ההערכה שלי. ספק מחולל זה אינו נושא באחריות לדיוקו או לעמידתו.

en: Icon Size
he_IL: גודל סמל

en: Icons
he_IL: סמלים

en: If you're enjoying OneTap, we'd really appreciate a quick
he_IL: אם אתה נהנה מ-OneTap, נשמח מאוד לביקורת מהירה

en: Inactive
he_IL: לא פעיל

en: Increase Font Size
he_IL: הגדל גודל גופן

en: Increase Line Height
he_IL: הגדל גובה שורה

en: Information
he_IL: מידע

en: Italiano
he_IL: איטלקית

en: Keyboard Navigation
he_IL: ניווט במקלדת

en: Latviešu
he_IL: לטבית

en: Letter Spacing
he_IL: ריווח אותיות

en: License Key
he_IL: מפתח רישיון

en: Lietuvių
he_IL: ליטואנית

en: Light Contrast
he_IL: ניגודיות בהירה

en: Line Height
he_IL: גובה שורה

en: Line Height (Default)
he_IL: גובה שורה (ברירת מחדל)

en: Live Preview
he_IL: תצוגה מקדימה חיה

en: Magnify selected text for enhanced readability and accessibility
he_IL: הגדל טקסט נבחר לשיפור הקריאות והנגישות

en: Magyar
he_IL: הונגרית

en: Middle left
he_IL: אמצע שמאל

en: Middle right
he_IL: אמצע ימין

en: Mobile
he_IL: נייד

en: Module Labels
he_IL: תוויות מודול

en: Modules
he_IL: מודולים

en: Monochrome
he_IL: מונוכרום

en: Mute Sounds
he_IL: השתק צלילים

en: Navigate the site using only the keyboard
he_IL: נווט באתר באמצעות המקלדת בלבד

en: Nederlands
he_IL: הולנדית

en: Next
he_IL: הבא

en: No images found in Media Library.
he_IL: לא נמצאו תמונות בספריית המדיה.

en: Norsk
he_IL: נורווגית

en: Not Now
he_IL: לא עכשיו

en: OneTap Pro (for WordPress OneTap Pro - #1 Accessibility)
he_IL: OneTap Pro (עבור WordPress OneTap Pro - נגישות #1)

en: OneTap is a multilingual WordPress plugin designed for seamless website accessibility. With a simple one-click installation, it ensures your site meets accessibility standards without any hassle. Built for performance, providing an inclusive, user-friendly web environment for all visitors.
he_IL: OneTap הוא תוסף WordPress רב-לשוני שנועד לנגישות אתר חלקה. עם התקנה פשוטה של לחיצה אחת, הוא מבטיח שהאתר שלך עומד בתקני נגישות ללא כל טרחה. בנוי לביצועים, ומספק סביבת אינטרנט כוללת וידידותית למשתמש עבור כל המבקרים.

en: Only for this session
he_IL: רק עבור הפעלה זו

en: Open the OneTap Toolbar with URL
he_IL: פתח את סרגל הכלים של OneTap עם כתובת URL

en: Open with URL
he_IL: פתח עם כתובת URL

en: Orientation Modules
he_IL: מודולי כיוון

en: Please note: Generating a new statement will automatically overwrite the previous version.
he_IL: שימו לב: יצירת הצהרה חדשה תדרוס אוטומטית את הגרסה הקודמת.

en: Polski
he_IL: פולנית

en: Português
he_IL: פורטוגזית

en: Português (Brasil)
he_IL: פורטוגזית (ברזיל)

en: Powered by
he_IL: מופעל על ידי

en: Previous
he_IL: הקודם

en: Read Page
he_IL: קרא דף

en: Readable Font
he_IL: גופן קריא

en: Reading Line
he_IL: שורת קריאה

en: Reading Mask
he_IL: מסכת קריאה

en: Ready-to-use accessibility profiles for different user needs.
he_IL: פרופילי נגישות מוכנים לשימוש לצרכים שונים של משתמשים.

en: Reduces distractions, improves focus
he_IL: מפחית הסחות דעת, משפר מיקוד

en: Remove distracting images for a cleaner, more focused browsing experience
he_IL: הסר תמונות מסיחות דעת לחוויית גלישה נקייה וממוקדת יותר

en: Remove the "Powered by OneTap" text from the Toolbar on the frontend of your website.
he_IL: הסר את הטקסט "מופעל על ידי OneTap" מסרגל הכלים בחזית האתר שלך.

en: Reset Settings
he_IL: איפוס הגדרות

en: Română
he_IL: רומנית

en: Saturation
he_IL: רוויה

en: Save
he_IL: שמור

en: Save Changes
he_IL: שמור שינויים

en: Save changes
he_IL: שמור שינויים

en: Save hours
he_IL: חסוך שעות

en: Save hours, boost SEO & Accessibility
he_IL: חסוך שעות, שפר SEO ונגישות

en: See Documentation
he_IL: ראה תיעוד

en: Seizure Safe Profile
he_IL: פרופיל בטוח להתקפים

en: Select Language
he_IL: בחר שפה

en: Select your accessibility profile
he_IL: בחר את פרופיל הנגישות שלך

en: Set your own branding colors to personalize the plugin's appearance.
he_IL: הגדר את צבעי המותג שלך כדי להתאים אישית את מראה התוסף.

en: Settings
he_IL: הגדרות

en: Show Accessibility Statement
he_IL: הצג הצהרת נגישות

en: Slovenčina
he_IL: סלובקית

en: Slovenščina
he_IL: סלובנית

en: Srpski
he_IL: סרבית

en: Start with AltPilot.ai
he_IL: התחל עם AltPilot.ai

en: Statement
he_IL: הצהרה

en: Stop Animations
he_IL: עצור אנימציות

en: Suomi
he_IL: פינית

en: Support
he_IL: תמיכה

en: Svenska
he_IL: שוודית

en: Switch to a clearer, easy-to-read font for improved text accessibility
he_IL: עבור לגופן ברור וקל לקריאה לשיפור נגישות הטקסט

en: Tablet
he_IL: טאבלט

en: Text Magnifier
he_IL: מגדיל טקסט

en: There is a new version of %1$s available.
he_IL: קיימת גרסה חדשה של %1$s.

en: This is a PRO Feature
he_IL: זוהי תכונת PRO

en: Thumbnail
he_IL: תמונה ממוזערת

en: Top left
he_IL: עליון שמאל

en: Top right
he_IL: עליון ימין

en: Try 25 Images for Free
he_IL: נסה 25 תמונות בחינם

en: Türkçe
he_IL: טורקית

en: Update now.
he_IL: עדכן כעת.

en: Upgrade to Pro
he_IL: שדרג ל-Pro

en: Uploaded
he_IL: הועלה

en: Use a mask to focus on a specific area of text and reduce distractions
he_IL: השתמש במסכה להתמקדות באזור טקסט ספציפי ולהפחתת הסחות דעת

en: Use a specialized font designed to enhance readability for dyslexic users
he_IL: השתמש בגופן מיוחד שנועד לשפר את הקריאות למשתמשים דיסלקטיים

en: Vertical (Default 20px)
he_IL: אנכי (ברירת מחדל 20px)

en: Vision Impaired Mode
he_IL: מצב ליקוי ראייה

en: Việt Nam
he_IL: וייטנאם

en: Website
he_IL: אתר אינטרנט

en: When enabled, the icon will not be displayed on desktop devices.
he_IL: כאשר מופעל, הסמל לא יוצג במכשירי שולחן עבודה.

en: When enabled, the icon will not be displayed on mobile devices.
he_IL: כאשר מופעל, הסמל לא יוצג במכשירים ניידים.

en: When enabled, the icon will not be displayed on tablet devices.
he_IL: כאשר מופעל, הסמל לא יוצג במכשירי טאבלט.

en: Widget
he_IL: ווידג'ט

en: Widget Color
he_IL: צבע ווידג'ט

en: Widget Design
he_IL: עיצוב ווידג'ט

en: Widget Position
he_IL: מיקום ווידג'ט

en: Widget Position
he_IL: מיקום ווידג'ט

en: You can edit or insert a Statement as needed. Click "Save settings" to save your changes.
he_IL: אתה יכול לערוך או להכניס הצהרה לפי הצורך. לחץ על "שמור הגדרות" כדי לשמור את השינויים שלך.

en: You do not have permission to install plugin updates
he_IL: אין לך הרשאה להתקין עדכוני תוספים

en: Your browser doesn't support speech output. Please update your browser or use one with speech synthesis enabled (e.g. Chrome, Edge, Safari).
he_IL: הדפדפן שלך אינו תומך בפלט דיבור. אנא עדכן את הדפדפן שלך או השתמש באחד עם סינתזת דיבור מופעלת (למשל Chrome, Edge, Safari).

en: and generate your Alt-text with AltPilot.ai.
he_IL: וצור את הטקסט החלופי שלך עם AltPilot.ai.

en: icon drop down menu
he_IL: תפריט נפתח של סמל

en: labels. Change the language to edit others.
he_IL: תוויות. שנה את השפה כדי לערוך אחרות.

en: Čeština
he_IL: צ'כית

en: Ελληνικά
he_IL: יוונית

en: Български
he_IL: בולגרית

en: Македонија
he_IL: מקדוניה

en: Русский
he_IL: רוסית

en: Українська
he_IL: אוקראינית

en: العربية
he_IL: ערבית

en: ایران
he_IL: איראן

en: हिन्दी
he_IL: הינדי

en: ประเทศไทย
he_IL: תאילנד

en: 日本語
he_IL: יפנית

en: 简体中文
he_IL: סינית מפושטת

en: 한국어
he_IL: קוריאנית
