OneTap Pro (for WordPress OneTap Pro - #1 Accessibility) - en to nb_NO translation catalogue (219 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: OneTap Pro (for WordPress OneTap Pro - #1 Accessibility)
nb_NO: OneTap Pro (for WordPress OneTap Pro - #1 Tilgjengelighet)

note: Description of the plugin
en: OneTap is a multilingual WordPress plugin designed for seamless website accessibility. With a simple one-click installation, it ensures your site meets accessibility standards without any hassle. Built for performance, providing an inclusive, user-friendly web environment for all visitors.
nb_NO: OneTap er en flerspråklig WordPress-pluggin designet for sømløs nettstedstilgjengelighet. Med en enkel ettklikks-installasjon sikrer den at nettstedet ditt oppfyller tilgjengelighetsstandarder uten problemer. Bygget for ytelse, gir en inkluderende, brukervennlig nettmiljø for alle besøkende.

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Inactive
nb_NO: Inaktiv

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: This is a PRO Feature
nb_NO: Dette er en PRO-funksjon

en:  to use this Feature.
nb_NO:  for å bruke denne funksjonen.

en: Upgrade to Pro
nb_NO: Oppgrader til Pro

en: Desktop
nb_NO: Skrivebord

en: Tablet
nb_NO: Nettbrett

en: Mobile
nb_NO: Mobil

en: Copied!
nb_NO: Kopiert!

en: Failed!
nb_NO: Mislyktes!

en: Copy
nb_NO: Kopier

en: Enter Custom Label
nb_NO: Skriv inn tilpasset etikett

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Thumbnail
nb_NO: Miniatyrbilde

en: Alt Text
nb_NO: Alt-tekst

en: Uploaded
nb_NO: Lastet opp

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Enter a Alt-text...
nb_NO: Skriv inn Alt-tekst...

en: No images found in Media Library.
nb_NO: Ingen bilder funnet i Mediebiblioteket.

en: Previous
nb_NO: Forrige

en: Next
nb_NO: Neste

en: Deactivate License
nb_NO: Deaktiver lisens

en: Activate License
nb_NO: Aktiver lisens

en: Modules
nb_NO: Moduler

en: Statement
nb_NO: Erklæring

en: Module Labels
nb_NO: Moduletiketter

en: General settings
nb_NO: Generelle innstillinger

en: Icons
nb_NO: Ikoner

en: Customize your accessibility button's color, icon, and size to match your brand.
nb_NO: Tilpass tilgjengelighetsknappens farge, ikon og størrelse for å matche merkevaren din.

en: See Documentation
nb_NO: Se dokumentasjon

en: Widget Design
nb_NO: Widget-design

en: Icon Size
nb_NO: Ikonstørrelse

en: Add Border
nb_NO: Legg til ramme

en: Set your own branding colors to personalize the plugin's appearance.
nb_NO: Sett dine egne merkevarefarger for å personalisere plugin-utseendet.

en: Free WCAG Contrast-Checker
nb_NO: Gratis WCAG-kontrastkontrollør

en: Widget Color
nb_NO: Widget-farge

en: Adjust the position of widgets to fit your layout preferences.
nb_NO: Juster posisjonen til widgets for å passe dine layout-preferanser.

en: Widget Position
nb_NO: Widget-posisjon

en: Widget Position
nb_NO: Widget-posisjon

en: Middle right
nb_NO: Midt til høyre

en: Middle left
nb_NO: Midt til venstre

en: Bottom right
nb_NO: Nederst til høyre

en: Bottom left
nb_NO: Nederst til venstre

en: Top right
nb_NO: Øverst til høyre

en: Top left
nb_NO: Øverst til venstre

en: Vertical (Default 20px)
nb_NO: Vertikal (Standard 20px)

en: Horizontal (Default 20px)
nb_NO: Horisontal (Standard 20px)

en: Hide On Desktop
nb_NO: Skjul på skrivebord

en: When enabled, the icon will not be displayed on desktop devices.
nb_NO: Når aktivert, vil ikke ikonet vises på skrivebordsenheter.

en: Hide On Tablet
nb_NO: Skjul på nettbrett

en: When enabled, the icon will not be displayed on tablet devices.
nb_NO: Når aktivert, vil ikke ikonet vises på nettbrett-enheter.

en: Hide On Mobile
nb_NO: Skjul på mobil

en: When enabled, the icon will not be displayed on mobile devices.
nb_NO: Når aktivert, vil ikke ikonet vises på mobile enheter.

en: Default Language
nb_NO: Standardspråk

en: Choose your preferred language for the plugin's interface.
nb_NO: Velg ditt foretrukne språk for plugin-grensesnittet.

en: English
nb_NO: Engelsk

en: Deutsch
nb_NO: Tysk

en: Español
nb_NO: Spansk

en: Français
nb_NO: Fransk

en: Italiano
nb_NO: Italiensk

en: Polski
nb_NO: Polsk

en: Svenska
nb_NO: Svensk

en: Suomi
nb_NO: Finsk

en: Português
nb_NO: Portugisisk

en: Română
nb_NO: Rumensk

en: Slovenščina
nb_NO: Slovensk

en: Slovenčina
nb_NO: Slovakisk

en: Nederlands
nb_NO: Nederlandsk

en: Ελληνικά
nb_NO: Gresk

en: Čeština
nb_NO: Tsjekkisk

en: Magyar
nb_NO: Ungarsk

en: Lietuvių
nb_NO: Litauisk

en: Latviešu
nb_NO: Latvisk

en: Eesti
nb_NO: Estisk

en: Hrvatski
nb_NO: Kroatisk

en: Gaeilge
nb_NO: Irsk

en: Български
nb_NO: Bulgarsk

en: Türkçe
nb_NO: Tyrkisk

en: Bahasa Indonesia
nb_NO: Indonesisk

en: Português (Brasil)
nb_NO: Portugisisk (Brasil)

en: 日本語
nb_NO: Japansk

en: 한국어
nb_NO: Koreansk

en: 简体中文
nb_NO: Kinesisk (forenklet)

en: العربية
nb_NO: Arabisk

en: Русский
nb_NO: Russisk

en: हिन्दी
nb_NO: Hindi

en: Українська
nb_NO: Ukrainsk

en: Srpski
nb_NO: Serbisk

en: Default
nb_NO: Standard

en: License Key
nb_NO: Lisensnøkkel

en: Enter your license key to unlock Pro features and gain access to advanced features.
nb_NO: Skriv inn lisensnøkkelen din for å låse opp Pro-funksjoner og få tilgang til avanserte funksjoner.

en: General Settings
nb_NO: Generelle innstillinger

en: Hide "Powered by OneTap"
nb_NO: Skjul "Powered by OneTap"

en: Remove the "Powered by OneTap" text from the Toolbar on the frontend of your website.
nb_NO: Fjern "Powered by OneTap"-teksten fra verktøylinjen på frontend av nettstedet ditt.

en: Open with URL
nb_NO: Åpne med URL

en: Open the OneTap Toolbar with URL
nb_NO: Åpne OneTap-verktøylinjen med URL

en: Edit Module Labels
nb_NO: Rediger moduletiketter

en: Edit Labels
nb_NO: Rediger etiketter

en: Alt-Text AI
nb_NO: Alt-tekst AI

en: Generate Alt-Text with Ai
nb_NO: Generer Alt-tekst med AI

en: Save hours, boost SEO & Accessibility
nb_NO: Spar timer, øk SEO og tilgjengelighet

en: Start with AltPilot.ai
nb_NO: Start med AltPilot.ai

en: Accessibility Profiles
nb_NO: Tilgjengelighetsprofiler

en: Ready-to-use accessibility profiles for different user needs.
nb_NO: Klar-til-bruk tilgjengelighetsprofiler for forskjellige brukerbehov.

en: Content Modules
nb_NO: Innholdsmoduler

en: Font Size
nb_NO: Skriftstørrelse

en: Easily enlarge text for improved readability and accessibility for all
nb_NO: Enkelt forstørre tekst for forbedret lesbarhet og tilgjengelighet for alle

en: Highlight Links
nb_NO: Fremhev lenker

en: Easily identify clickable links with visual enhancements for better navigation
nb_NO: Enkelt identifiser klikkbare lenker med visuelle forbedringer for bedre navigasjon

en: Line Height
nb_NO: Linjehøyde

en: Adjust line spacing for better readability and improved text clarity
nb_NO: Juster linjeavstand for bedre lesbarhet og forbedret tekstklarhet

en: Readable Font
nb_NO: Lesbar skrift

en: Switch to a clearer, easy-to-read font for improved text accessibility
nb_NO: Bytt til en klarere, lettleselig skrift for forbedret teksttilgjengelighet

en: Big Cursor
nb_NO: Stor markør

en: Enhance visibility with a larger cursor for easier navigation and control
nb_NO: Forbedre synlighet med en større markør for enklere navigasjon og kontroll

en: Text Magnifier
nb_NO: Tekstforstørrer

en: Magnify selected text for enhanced readability and accessibility
nb_NO: Forstørr valgt tekst for forbedret lesbarhet og tilgjengelighet

en: Dyslexic Font
nb_NO: Dysleksiskrift

en: Use a specialized font designed to enhance readability for dyslexic users
nb_NO: Bruk en spesialisert skrift designet for å forbedre lesbarhet for dyslektiske brukere

en: Adjust text alignment for improved structure and readability
nb_NO: Juster tekstjustering for forbedret struktur og lesbarhet

en: Letter Spacing
nb_NO: Bokstavavstand

en: Adjust letter spacing for improved readability
nb_NO: Juster bokstavavstand for forbedret lesbarhet

en: Font Weight
nb_NO: Skriftvekt

en: Adjust font weight for improved readability
nb_NO: Juster skriftvekt for forbedret lesbarhet

en: Color Modules
nb_NO: Fargemoduler

en: Dark Contrast
nb_NO: Mørk kontrast

en: Adjust dark contrast for a more vivid or subdued visual experience
nb_NO: Juster fargemetning for en mer levende eller dempet visuell opplevelse

en: Light Contrast
nb_NO: Lys kontrast

en: Adjust light contrast for a more vivid or subdued visual experience
nb_NO: Juster fargemetning for en mer levende eller dempet visuell opplevelse

en: High Contrast
nb_NO: Høy kontrast

en: Adjust high contrast for a more vivid or subdued visual experience
nb_NO: Juster fargemetning for en mer levende eller dempet visuell opplevelse

en: Adjust color monochrome for a more vivid or subdued visual experience
nb_NO: Juster fargemetning for en mer levende eller dempet visuell opplevelse

en: Saturation
nb_NO: Metning

en: Adjust color saturation for a more vivid or subdued visual experience
nb_NO: Juster fargemetning for en mer levende eller dempet visuell opplevelse

en: Orientation Modules
nb_NO: Orientasjonsmoduler

en: Reading Line
nb_NO: Leselinje

en: Highlight the current line to track reading progress and improve focus
nb_NO: Fremhev gjeldende linje for å spore lesefremgang og forbedre fokus

en: Reading Mask
nb_NO: Lesemask

en: Use a mask to focus on a specific area of text and reduce distractions
nb_NO: Bruk en maske for å fokusere på et spesifikt tekstområde og redusere distraksjoner

en: Read Page
nb_NO: Les side

en: Automatically read aloud the page content for hands-free accessibility
nb_NO: Les automatisk høyt sideinnholdet for hender-fri tilgjengelighet

en: Keyboard Navigation
nb_NO: Tastaturnavigasjon

en: Navigate the site using only the keyboard
nb_NO: Naviger på nettstedet ved å bruke kun tastaturet

en: Hide Images
nb_NO: Skjul bilder

en: Remove distracting images for a cleaner, more focused browsing experience
nb_NO: Fjern distraherende bilder for en renere, mer fokusert nettleseropplevelse

en: Mute Sounds
nb_NO: Demp lyder

en: Easily mute website sounds for a distraction-free browsing experience
nb_NO: Enkelt demp nettstedslyder for en distraksjonsfri nettleseropplevelse

en: Highlight Titles
nb_NO: Fremhev titler

en: Highlight titles for better recognition
nb_NO: Fremhev titler for bedre gjenkjenning

en: Highlight Content
nb_NO: Fremhev innhold

en: Highlight elements when hovered over
nb_NO: Fremhev elementer når du holder over dem

en: Stop Animations
nb_NO: Stopp animasjoner

en: Disable animations to reduce distractions
nb_NO: Deaktiver animasjoner for å redusere distraksjoner

en: Information
nb_NO: Informasjon

en: Hide Toolbar
nb_NO: Skjul verktøylinje

en: Accessibility Adjustments
nb_NO: Tilgjengelighetsjusteringer

en: Select your accessibility profile
nb_NO: Velg din tilgjengelighetsprofil

en: Vision Impaired Mode
nb_NO: Synshemmet modus

en: Enhances website's visuals
nb_NO: Forbedrer nettstedets visuelle elementer

en: Seizure Safe Profile
nb_NO: Anfallssikker profil

en: Clear flashes & reduces color
nb_NO: Tydelige blink og reduserer farge

en: ADHD Friendly Mode
nb_NO: ADHD-vennlig modus

en: Focused browsing, distraction-free
nb_NO: Fokusert nettlesing, distraksjonsfri

en: Blindness Mode
nb_NO: Blindhetsmodus

en: Reduces distractions, improves focus
nb_NO: Reduserer distraksjoner, forbedrer fokus

en: Epilepsy Safe Mode
nb_NO: Epilepsi-sikker modus

en: Dims colors and stops blinking
nb_NO: Demp farger og stopper blink

en: Font Size (Default)
nb_NO: Skriftstørrelse

en: Line Height (Default)
nb_NO: Linjehøyde

en: Font weight
nb_NO: Skriftvekt

en: Edit Alt Text
nb_NO: Rediger Alt-tekst

en: Show Accessibility Statement
nb_NO: Vis tilgjengelighetserklæring

en: Select Language
nb_NO: Velg språk

en: Company Name
nb_NO: Firmanavn

en: Business E-mail
nb_NO: Forretnings-e-post

en: Website
nb_NO: Nettsted

en: I confirm that the generated accessibility status is based on my own assessment. The provider of this generator assumes no liability for its accuracy or compliance.
nb_NO: Jeg bekrefter at den genererte tilgjengelighetsstatusen er basert på min egen vurdering. Leverandøren av denne generatoren påtar seg ikke ansvar for nøyaktigheten eller overholdelsen.

en: Generate Text
nb_NO: Generer tekst

en: Please note: Generating a new statement will automatically overwrite the previous version.
nb_NO: Vennligst merk: Å generere en ny erklæring vil automatisk overskrive den forrige versjonen.

en: Generate Accessibility Status
nb_NO: Generer tilgjengelighetsstatus

en: You can edit or insert a Statement as needed. Click "Save settings" to save your changes.
nb_NO: Du kan redigere eller sette inn en erklæring etter behov. Klikk "Lagre innstillinger" for å lagre endringene dine.

en: Save hours
nb_NO: Spar timer

en: and generate your Alt-text with AltPilot.ai.
nb_NO: og generer din Alt-tekst med AltPilot.ai.

en: Try 25 Images for Free
nb_NO: Prøv 25 bilder gratis

en: If you're enjoying OneTap, we'd really appreciate a quick
nb_NO: Hvis du liker OneTap, setter vi stor pris på en rask

en:  review – it means a lot to us.
nb_NO:  anmeldelse – det betyr mye for oss.

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Support
nb_NO: Støtte

en: Get PRO
nb_NO: Få PRO

en: Save changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Currently editing
nb_NO: Redigerer for øyeblikket

en: labels. Change the language to edit others.
nb_NO: etiketter. Endre språket for å redigere andre.

en: Live Preview
nb_NO: Live forhåndsvisning

note: translators: the plugin name.
en: There is a new version of %1$s available.
nb_NO: Det er en ny versjon av %1$s tilgjengelig.

en: Contact your network administrator to install the update.
nb_NO: Kontakt nettverksadministratoren din for å installere oppdateringen.

note: translators: 1. opening anchor tag, do not translate 2. the new plugin version 3. closing anchor tag, do not translate.
en: %1$sView version %2$s details%3$s.
nb_NO: %1$sVis versjon %2$s detaljer%3$s.

en: %1$sView version %2$s details%3$s or %4$supdate now%5$s.
nb_NO: %1$sVis versjon %2$s detaljer%3$s eller %4$soppdater nå%5$s.

en: Update now.
nb_NO: Oppdater nå.

en: You do not have permission to install plugin updates
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å installere plugin-oppdateringer

en: Error
nb_NO: Feil

en: icon drop down menu
nb_NO: ikon rullegardinmeny

en: Accessibility  Adjustments
nb_NO: Tilgjengelighet  Justeringer

en: Powered by
nb_NO: Levert av

en: Back
nb_NO: Tilbake

en: How long do you want to hide the toolbar?
nb_NO: Hvor lenge vil du skjule tilgjengelighetsverktøylinjen?

en: Hide Toolbar Duration
nb_NO: Skjul verktøylinje varighet

en: Only for this session
nb_NO: Kun for denne økten

en: 24 hours
nb_NO: 24 timer

en: A Week
nb_NO: En uke

en: Not Now
nb_NO: Ikke nå

en: Cursor
nb_NO: Markør

en: Browser needs to be updated
nb_NO: Nettleser må oppdateres

en: Your browser doesn’t support speech output. Please update your browser or use one with speech synthesis enabled (e.g. Chrome, Edge, Safari).
nb_NO: Nettleseren din støtter ikke taleutgang. Vennligst oppdater nettleseren din eller bruk en med talessyntese aktivert (f.eks. Chrome, Edge, Safari).

en: How to Update?
nb_NO: Hvordan oppdatere?

en: Reset Settings
nb_NO: Tilbakestill innstillinger
