OneTap Pro (for WordPress OneTap Pro - #1 Accessibility) - en to ro_RO translation catalogue (218 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: OneTap Pro (for WordPress OneTap Pro - #1 Accessibility)
ro_RO: OneTap Pro (pentru WordPress OneTap Pro - #1 Accesibilitate)

note: Description of the plugin
en: OneTap is a multilingual WordPress plugin designed for seamless website accessibility. With a simple one-click installation, it ensures your site meets accessibility standards without any hassle. Built for performance, providing an inclusive, user-friendly web environment for all visitors.
ro_RO: OneTap este un plugin WordPress multilingv conceput pentru accesibilitatea perfectă a site-urilor web. Cu o instalare simplă cu un singur clic, vă asigură că site-ul dvs. îndeplinește standardele de accesibilitate fără probleme. Construit pentru performanță, oferind un mediu web incluziv și prietenos pentru toți vizitatorii.

en: Active
ro_RO: Activ

en: Inactive
ro_RO: Inactiv

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Save Changes
ro_RO: Salvează modificările

en: This is a PRO Feature
ro_RO: Aceasta este o funcționalitate PRO

en:  to use this Feature.
ro_RO:  pentru a folosi această funcționalitate.

en: Upgrade to Pro
ro_RO: Actualizează la Pro

en: Tablet
ro_RO: Tabletă

en: Mobile
ro_RO: Mobil

en: Copied!
ro_RO: Copiat!

en: Failed!
ro_RO: Eșuat!

en: Copy
ro_RO: Copiază

en: Enter Custom Label
ro_RO: Introduceți eticheta personalizată

en: Save
ro_RO: Salvează

en: Thumbnail
ro_RO: Miniatură

en: Alt Text
ro_RO: Text alternativ

en: Uploaded
ro_RO: Încărcat

en: Actions
ro_RO: Acțiuni

en: Enter a Alt-text...
ro_RO: Introduceți un text alternativ...

en: No images found in Media Library.
ro_RO: Nu au fost găsite imagini în Biblioteca Media.

en: Previous
ro_RO: Anterior

en: Next
ro_RO: Următor

en: Deactivate License
ro_RO: Dezactivează licența

en: Activate License
ro_RO: Activează licența

en: Modules
ro_RO: Module

en: Statement
ro_RO: Declarație

en: Module Labels
ro_RO: Etichete module

en: General settings
ro_RO: Setări generale

en: Icons
ro_RO: Iconițe

en: Customize your accessibility button's color, icon, and size to match your brand.
ro_RO: Personalizați culoarea, iconița și dimensiunea butonului de accesibilitate pentru a se potrivi cu marca dvs.

en: See Documentation
ro_RO: Vezi documentația

en: Widget Design
ro_RO: Design widget

en: Icon Size
ro_RO: Dimensiunea iconiței

en: Add Border
ro_RO: Adaugă bordură

en: Set your own branding colors to personalize the plugin's appearance.
ro_RO: Setați propriile culori de brand pentru a personaliza aspectul plugin-ului.

en: Free WCAG Contrast-Checker
ro_RO: Verificator de contrast WCAG gratuit

en: Widget Color
ro_RO: Culoarea widget-ului

en: Adjust the position of widgets to fit your layout preferences.
ro_RO: Ajustați poziția widget-urilor pentru a se potrivi cu preferințele dvs. de layout.

en: Widget Position
ro_RO: Poziția widget-ului

en: Widget Position
ro_RO: Poziția widget-ului

en: Middle right
ro_RO: Mijloc dreapta

en: Middle left
ro_RO: Mijloc stânga

en: Bottom right
ro_RO: Jos dreapta

en: Bottom left
ro_RO: Jos stânga

en: Top right
ro_RO: Sus dreapta

en: Top left
ro_RO: Sus stânga

en: Vertical (Default 20px)
ro_RO: Vertical (Implicit 20px)

en: Horizontal (Default 20px)
ro_RO: Orizontal (Implicit 20px)

en: Hide On Desktop
ro_RO: Ascunde pe desktop

en: When enabled, the icon will not be displayed on desktop devices.
ro_RO: Când este activat, iconița nu va fi afișată pe dispozitivele desktop.

en: Hide On Tablet
ro_RO: Ascunde pe tabletă

en: When enabled, the icon will not be displayed on tablet devices.
ro_RO: Când este activat, iconița nu va fi afișată pe dispozitivele tabletă.

en: Hide On Mobile
ro_RO: Ascunde pe mobil

en: When enabled, the icon will not be displayed on mobile devices.
ro_RO: Când este activat, iconița nu va fi afișată pe dispozitivele mobile.

en: Default Language
ro_RO: Limba implicită

en: Choose your preferred language for the plugin's interface.
ro_RO: Alegeți limba preferată pentru interfața plugin-ului.

en: English
ro_RO: Engleză

en: Deutsch
ro_RO: Germană

en: Español
ro_RO: Spaniolă

en: Français
ro_RO: Franceză

en: Italiano
ro_RO: Italiană

en: Polski
ro_RO: Poloneză

en: Svenska
ro_RO: Suedeză

en: Suomi
ro_RO: Finlandeză

en: Português
ro_RO: Portugheză

en: Slovenščina
ro_RO: Slovenă

en: Slovenčina
ro_RO: Slovacă

en: Nederlands
ro_RO: Olandeză

en: Dansk
ro_RO: Daneză

en: Ελληνικά
ro_RO: Greacă

en: Čeština
ro_RO: Cehă

en: Magyar
ro_RO: Maghiară

en: Lietuvių
ro_RO: Lituaniană

en: Latviešu
ro_RO: Letonă

en: Eesti
ro_RO: Estoniană

en: Hrvatski
ro_RO: Croată

en: Gaeilge
ro_RO: Irlandeză

en: Български
ro_RO: Bulgară

en: Norsk
ro_RO: Norvegiană

en: Türkçe
ro_RO: Turcă

en: Bahasa Indonesia
ro_RO: Indoneziană

en: Português (Brasil)
ro_RO: Portugheză (Brazilia)

en: 日本語
ro_RO: Japoneză

en: 한국어
ro_RO: Coreeană

en: 简体中文
ro_RO: Chineză (simplificată)

en: العربية
ro_RO: Arabă

en: Русский
ro_RO: Rusă

en: हिन्दी
ro_RO: Hindi

en: Українська
ro_RO: Ucraineană

en: Srpski
ro_RO: Sârbă

en: Default
ro_RO: Implicit

en: License Key
ro_RO: Cheia de licență

en: Enter your license key to unlock Pro features and gain access to advanced features.
ro_RO: Introduceți cheia dvs. de licență pentru a debloca funcționalitățile Pro și a obține acces la funcționalități avansate.

en: General Settings
ro_RO: Setări generale

en: Hide "Powered by OneTap"
ro_RO: Ascunde "Powered by OneTap"

en: Remove the "Powered by OneTap" text from the Toolbar on the frontend of your website.
ro_RO: Eliminați textul "Powered by OneTap" din bara de instrumente din frontend-ul site-ului dvs.

en: Open with URL
ro_RO: Deschide cu URL

en: Open the OneTap Toolbar with URL
ro_RO: Deschide bara de instrumente OneTap cu URL

en: Edit Module Labels
ro_RO: Editează etichetele modulelor

en: Edit Labels
ro_RO: Editează etichetele

en: Alt-Text AI
ro_RO: IA Text alternativ

en: Generate Alt-Text with Ai
ro_RO: Generează text alternativ cu IA

en: Save hours, boost SEO & Accessibility
ro_RO: Economisește ore, îmbunătățește SEO și accesibilitatea

en: Start with AltPilot.ai
ro_RO: Începe cu AltPilot.ai

en: Accessibility Profiles
ro_RO: Profiluri de accesibilitate

en: Ready-to-use accessibility profiles for different user needs.
ro_RO: Profiluri de accesibilitate gata de folosit pentru diferite nevoi ale utilizatorilor.

en: Content Modules
ro_RO: Module de conținut

en: Font Size
ro_RO: Dimensiunea fontului

en: Easily enlarge text for improved readability and accessibility for all
ro_RO: Mărește cu ușurință textul pentru o lizibilitate și accesibilitate îmbunătățite pentru toți

en: Highlight Links
ro_RO: Evidențiază linkurile

en: Easily identify clickable links with visual enhancements for better navigation
ro_RO: Identifică cu ușurință linkurile pe care se poate face clic cu îmbunătățiri vizuale pentru o navigare mai bună

en: Line Height
ro_RO: Înălțimea liniei

en: Adjust line spacing for better readability and improved text clarity
ro_RO: Ajustează spațierea liniilor pentru o lizibilitate mai bună și o claritate îmbunătățită a textului

en: Readable Font
ro_RO: Font lizibil

en: Switch to a clearer, easy-to-read font for improved text accessibility
ro_RO: Treceți la un font mai clar și ușor de citit pentru o accesibilitate îmbunătățită a textului

en: Big Cursor
ro_RO: Cursor mare

en: Enhance visibility with a larger cursor for easier navigation and control
ro_RO: Îmbunătățește vizibilitatea cu un cursor mai mare pentru o navigare și control mai ușoare

en: Text Magnifier
ro_RO: Lupă pentru text

en: Magnify selected text for enhanced readability and accessibility
ro_RO: Mărește textul selectat pentru o lizibilitate și accesibilitate îmbunătățite

en: Dyslexic Font
ro_RO: Font pentru dislexie

en: Use a specialized font designed to enhance readability for dyslexic users
ro_RO: Folosește un font specializat conceput pentru a îmbunătăți lizibilitatea pentru utilizatorii cu dislexie

en: Adjust text alignment for improved structure and readability
ro_RO: Ajustează alinierea textului pentru o structură și lizibilitate îmbunătățite

en: Letter Spacing
ro_RO: Spațierea literelor

en: Adjust letter spacing for improved readability
ro_RO: Ajustează spațierea literelor pentru o lizibilitate îmbunătățită

en: Font Weight
ro_RO: Grosimea fontului

en: Adjust font weight for improved readability
ro_RO: Ajustează grosimea fontului pentru o lizibilitate îmbunătățită

en: Color Modules
ro_RO: Module de culori

en: Dark Contrast
ro_RO: Contrast întunecat

en: Adjust dark contrast for a more vivid or subdued visual experience
ro_RO: Ajustează contrastul întunecat pentru o experiență vizuală mai vie sau mai subtilăAjustează saturația culorilor pentru o experiență vizuală mai vie sau mai potolită

en: Light Contrast
ro_RO: Contrast deschis

en: Adjust light contrast for a more vivid or subdued visual experience
ro_RO: Ajustează contrastul deschis pentru o experiență vizuală mai vie sau mai subtilăAjustează saturația culorilor pentru o experiență vizuală mai vie sau mai potolită

en: High Contrast
ro_RO: Contrast înalt

en: Adjust high contrast for a more vivid or subdued visual experience
ro_RO: Ajustează contrastul înalt pentru o experiență vizuală mai vie sau mai subtilăAjustează saturația culorilor pentru o experiență vizuală mai vie sau mai potolită

en: Adjust color monochrome for a more vivid or subdued visual experience
ro_RO: Ajustează culoarea monocromă pentru o experiență vizuală mai vie sau mai subtilăAjustează saturația culorilor pentru o experiență vizuală mai vie sau mai potolită

en: Saturation
ro_RO: Saturație

en: Adjust color saturation for a more vivid or subdued visual experience
ro_RO: Ajustează saturația culorilor pentru o experiență vizuală mai vie sau mai potolită

en: Orientation Modules
ro_RO: Module de orientare

en: Reading Line
ro_RO: Linia de citire

en: Highlight the current line to track reading progress and improve focus
ro_RO: Evidențiază linia curentă pentru a urmări progresul de citire și a îmbunătăți focusul

en: Reading Mask
ro_RO: Mască de citire

en: Use a mask to focus on a specific area of text and reduce distractions
ro_RO: Folosește o mască pentru a te concentra pe o zonă specifică de text și a reduce distracțiile

en: Read Page
ro_RO: Citește pagina

en: Automatically read aloud the page content for hands-free accessibility
ro_RO: Citește automat cu voce tare conținutul paginii pentru accesibilitate fără utilizarea mâinilor

en: Keyboard Navigation
ro_RO: Navigare cu tastatura

en: Navigate the site using only the keyboard
ro_RO: Navighează pe site folosind doar tastatura

en: Hide Images
ro_RO: Ascunde imaginile

en: Remove distracting images for a cleaner, more focused browsing experience
ro_RO: Elimină imaginile distragătoare pentru o experiență de navigare mai curată și mai concentrată

en: Mute Sounds
ro_RO: Dezactivează sunetele

en: Easily mute website sounds for a distraction-free browsing experience
ro_RO: Dezactivează cu ușurință sunetele site-ului pentru o experiență de navigare fără distracții

en: Highlight Titles
ro_RO: Evidențiază titlurile

en: Highlight titles for better recognition
ro_RO: Evidențiază titlurile pentru o recunoaștere mai bună

en: Highlight Content
ro_RO: Evidențiază conținutul

en: Highlight elements when hovered over
ro_RO: Evidențiază elementele când treci cu mouse-ul peste ele

en: Stop Animations
ro_RO: Oprește animațiile

en: Disable animations to reduce distractions
ro_RO: Dezactivează animațiile pentru a reduce distracțiile

en: Information
ro_RO: Informații

en: Hide Toolbar
ro_RO: Ascunde bara de instrumente

en: Accessibility Adjustments
ro_RO: Ajustări de accesibilitate

en: Select your accessibility profile
ro_RO: Selectează profilul tău de accesibilitate

en: Vision Impaired Mode
ro_RO: Mod deficiență vizuală

en: Enhances website's visuals
ro_RO: Îmbunătățește vizualele site-ului

en: Seizure Safe Profile
ro_RO: Profil sigur pentru convulsii

en: Clear flashes & reduces color
ro_RO: Elimină flash-urile și reduce culorile

en: ADHD Friendly Mode
ro_RO: Mod prietenos pentru ADHD

en: Focused browsing, distraction-free
ro_RO: Navigare concentrată, fără distracții

en: Blindness Mode
ro_RO: Mod orbire

en: Reduces distractions, improves focus
ro_RO: Reduce distracțiile, îmbunătățește focusul

en: Epilepsy Safe Mode
ro_RO: Mod sigur pentru epilepsie

en: Dims colors and stops blinking
ro_RO: Întunecă culorile și oprește clipirea

en: Font Size (Default)
ro_RO: Dimensiunea fontului

en: Line Height (Default)
ro_RO: Înălțimea liniei

en: Font weight
ro_RO: Grosimea fontului

en: Edit Alt Text
ro_RO: Editează textul alternativ

en: Show Accessibility Statement
ro_RO: Afișează declarația de accesibilitate

en: Select Language
ro_RO: Selectează limba

en: Company Name
ro_RO: Numele companiei

en: Business E-mail
ro_RO: E-mail de afaceri

en: Website
ro_RO: Site web

en: I confirm that the generated accessibility status is based on my own assessment. The provider of this generator assumes no liability for its accuracy or compliance.
ro_RO: Confirm că statusul de accesibilitate generat se bazează pe propria mea evaluare. Furnizorul acestui generator nu își asumă responsabilitatea pentru acuratețea sau conformitatea acestuia.

en: Generate Text
ro_RO: Generează text

en: Please note: Generating a new statement will automatically overwrite the previous version.
ro_RO: Vă rugăm să rețineți: Generarea unei noi declarații va suprascrie automat versiunea anterioară.

en: Generate Accessibility Status
ro_RO: Generează statusul de accesibilitate

en: You can edit or insert a Statement as needed. Click "Save settings" to save your changes.
ro_RO: Puteți edita sau insera o declarație după cum este necesar. Faceți clic pe "Salvează setările" pentru a salva modificările.

en: Save hours
ro_RO: Economisește ore

en: and generate your Alt-text with AltPilot.ai.
ro_RO: și generează textul dvs. alternativ cu AltPilot.ai.

en: Try 25 Images for Free
ro_RO: Încearcă 25 de imagini gratuit

en: If you're enjoying OneTap, we'd really appreciate a quick
ro_RO: Dacă vă bucurați de OneTap, am aprecia foarte mult o

en:  review – it means a lot to us.
ro_RO:  recenzie – înseamnă mult pentru noi.

en: Documentation
ro_RO: Documentație

en: Support
ro_RO: Suport

en: Get PRO
ro_RO: Obține PRO

en: Save changes
ro_RO: Salvează modificările

en: Currently editing
ro_RO: Editează în prezent

en: labels. Change the language to edit others.
ro_RO: etichete. Schimbă limba pentru a edita altele.

en: Live Preview
ro_RO: Previzualizare live

note: translators: the plugin name.
en: There is a new version of %1$s available.
ro_RO: Este disponibilă o nouă versiune de %1$s.

en: Contact your network administrator to install the update.
ro_RO: Contactați administratorul de rețea pentru a instala actualizarea.

note: translators: 1. opening anchor tag, do not translate 2. the new plugin version 3. closing anchor tag, do not translate.
en: %1$sView version %2$s details%3$s.
ro_RO: %1$sVezi detaliile versiunii %2$s%3$s.

en: %1$sView version %2$s details%3$s or %4$supdate now%5$s.
ro_RO: %1$sVezi detaliile versiunii %2$s%3$s sau %4$sactualizează acum%5$s.

en: Update now.
ro_RO: Actualizează acum.

en: You do not have permission to install plugin updates
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a instala actualizări de plugin

en: Error
ro_RO: Eroare

en: icon drop down menu
ro_RO: meniu derulant iconiță

en: Accessibility  Adjustments
ro_RO: Accesibilitate  Ajustări

en: Powered by
ro_RO: Dezvoltat de

en: Back
ro_RO: Înapoi

en: How long do you want to hide the toolbar?
ro_RO: Pentru cât timp doriți să ascundeți bara de instrumente?Pentru cât timp doriți să ascundeți bara de instrumente de accesibilitate?

en: Hide Toolbar Duration
ro_RO: Durata ascunderii barei de instrumente

en: Only for this session
ro_RO: Doar pentru această sesiune

en: 24 hours
ro_RO: 24 de ore

en: A Week
ro_RO: O săptămână

en: Not Now
ro_RO: Nu acum

en: Browser needs to be updated
ro_RO: Browser-ul trebuie actualizat

en: Your browser doesn’t support speech output. Please update your browser or use one with speech synthesis enabled (e.g. Chrome, Edge, Safari).
ro_RO: Browserul dvs. nu suportă ieșirea vocală. Vă rugăm să actualizați browserul sau să folosiți unul cu sinteza vocală activată (ex: Chrome, Edge, Safari).Browser-ul dvs. nu suportă ieșirea vocală. Vă rugăm să actualizați browser-ul sau să folosiți unul cu sinteza vocală activată (ex: Chrome, Edge, Safari).

en: How to Update?
ro_RO: Cum să actualizez?

en: Reset Settings
ro_RO: Resetează setările
